gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Trotse ouders eerste Dordtse baby: ‘Prachtige start van 2019’

77c60a88b96b59620f98d9382da177be.jpg

Een beter begin van het jaar kunnen Micha en Marijke van Tulden zich niet wensen. Op Nieuwjaarsmorgen werd om 09:07 uur hun derde kindje geboren: dochter Jaël.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Dat is een Bijbelse naam”, vertelt Micha, de vader van het meisje. “Er staat een klein stukje over Jaël in. Daar staat bij dat het een dappere dame is. Dat hopen we van deze dame dan ook.”

De baby werd al rond 22 december verwacht. Daardoor was het voor de familie uit Sterrenburg vooral spannend of ze met de kerstdagen geboren zou worden. Dat werd het niet, maar alsnog viert Jaël voortaan haar verjaardag op een feestdag.


“Eigenlijk is dit ook wel weer bijzonder, heel de familie is vrij op deze dag”, vertelt moeder Marijke blij dat ze haar dochter eindelijk in haar armen kan sluiten. “Het is een prachtige start van het nieuwe jaar”, vult haar man aan. “Een heel mooi begin.”.

Lees ook

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.