Dordrecht, Netherlands

Trouwe herder blijft in Dordrecht

Het zeldzame werk Il pastor fido (de trouwe herder) van Aert Schouman blijft in Dordrecht. Het Dordrechts Museum wilde de kamerbeschildering graag aan de collectie toevoegen, maar dat was vanwege de kosten niet mogelijk.
Marjolein Vos | 21 november 2017 14:04 | Aangepast op 21 november 2017 14:04
Daarom werd er een crowdfundingsactie gestart, onder de noemer Houd de herder bij de schapenkoppen. En dat heeft succes gehad. Samen met bijdragen van het Mondriaan Fonds en de Vereniging Rembrandt werd het benodigde bedrag binnengehaald.


Het behangsel werd vorig jaar teruggevonden in Engeland. Ooit werd het voor een Dordts patriciërswoning gemaakt. Volgens kunstkenners is het zeer zeldzaam omdat het het enige werk is dat compleet bewaard is gebleven. Bovendien wordt het gerekend tot een van de mooiste werken die Schouman ooit gemaakt heeft.

Lees ook

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...

Straten zaten weken in het donker, en dit is waarom

Bewoners van de buurt rond de Markstraat en Dintelstraat in Ridderkerk-Bolnes hebben het drie weken ...

Rechtszaak tegen Damen Shipyards start vandaag: wat staat er op het spel?

Na jarenlang juridisch getouwtrek begint deze maandag de rechtszaak tegen Damen Shipyards uit Gorin...

Uur vertraging door ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Bij Hardinxveld-Giessendam is maandagochtend een ongeluk met een vrachtwagen gebeurd op de A15 richt...

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...