Dordrecht, Netherlands

Trouwe herder blijft in Dordrecht

Het zeldzame werk Il pastor fido (de trouwe herder) van Aert Schouman blijft in Dordrecht. Het Dordrechts Museum wilde de kamerbeschildering graag aan de collectie toevoegen, maar dat was vanwege de kosten niet mogelijk.
Marjolein Vos | 21 november 2017 14:04 | Aangepast op 21 november 2017 14:04
Daarom werd er een crowdfundingsactie gestart, onder de noemer Houd de herder bij de schapenkoppen. En dat heeft succes gehad. Samen met bijdragen van het Mondriaan Fonds en de Vereniging Rembrandt werd het benodigde bedrag binnengehaald.


Het behangsel werd vorig jaar teruggevonden in Engeland. Ooit werd het voor een Dordts patriciërswoning gemaakt. Volgens kunstkenners is het zeer zeldzaam omdat het het enige werk is dat compleet bewaard is gebleven. Bovendien wordt het gerekend tot een van de mooiste werken die Schouman ooit gemaakt heeft.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...