Dordrecht, Netherlands

Tuin vergroenen? Gemeente haalt tegels gratis op

Dordtenaren die aan de slag willen om hun tuin te vergroenen, kunnen gebruik maken van de gratis tegelophaalservice van GroenBlauw Dordrecht. Daar staat wel wat tegenover: de gemeente wil graag een foto van het eindresultaat, de vergroende tuin.
Vivian Rutte | 19 april 2021 16:52 | Aangepast op 19 april 2021 16:52
Geïnteresseerden in de tegelophaalservice kunnen via groenblauwdordrecht.nl een aanvraagformulier invullne. Er wordt een afspraak gemaakt, de tegels worden dan binnen twee weken opgehaald. De eigenaar moet de tegels zelf uit de tuin verwijderen, en op de afgesproken dat opgestapeld in de voortuin of op de stoep aanbieden. De gemeente haalt de tegels vervolgens gratis op.

De gemeente legt uit waarom die groene tuin nou zo belangrijk is: “Een groene tuin biedt veel voordelen. In een groene tuin kan regenwater makkelijker in de bodem. Meer groen betekent ook meer leven in de tuin, waar dieren een plekje hebben voor voedsel en beschutting. Een groene tuin is aangenamer om in te zitten als de dagen warmer zijn.

In Dordrecht werken de gemeente, maatschappelijke organisaties, bedrijven en bewoners samen aan het verbeteren van de kwaliteit van de leefomgeving. Dat doen ze door het toevoegen van natuur (groen) en water (blauw). Ze willen zo het welzijn van Dordtenaren verhogen, de stad klimaatbestendig maken en de natuur een handje helpen.

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Verdediger Fonville na vier duels voor recordbedrag weg bij FC Dordrecht

De voetbal transfermarkt is in Nederland nog één dag open, dus doet ook FC Dordrecht nog snel zaken....

Nachtwinkels mogen er komen, maar welke ondernemer doorstaat de test?

Ondernemende nachtbrakers kunnen zich melden voor het runnen van een nachtwinkel in Dordrecht. Vanaf...

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Illusionist Hans Klok mag zijn circustent opbouwen aan de Laan van Europa in Dordrecht. De rechtbank...

Twee autobranden in één nacht

In de Dordtse wijk Krispijn hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee auto’s in brand gestaan. ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...