gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tuinders zijn jaren wachten beu

086037278c1412e893ab1fe5a136b743

De volkstuintjes van De Vrije Tuinder verdwijnen van het terrein aan de Reeweg-Zuid. De vereniging weet nog niet waar ze nu naartoe moeten, wat tot ergernis leidt.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“Je zou verwachten dat een wethouder actie onderneemt”, vertelt voorzitter Gijs Zevenhoven. “Maar vanaf 29 oktober is er niets gebeurd. Het is tijd dat er nu actie wordt ondernomen.”

Toen besloot de gemeenteraad dat de Vrije Tuinder de volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid definitief moet verlaten. Wethouder Marco Stam reageert verbaasd op de aantijgingen nu. “We zijn de vragen aan het uitzoeken hoe het nu verder moet met de locaties die we op het oog hebben. Ik snap dat er druk op zit, maar van de boosheid begrijp ik niets.”

Over de locaties waar De Vrije Tuinder na 2020 mogelijk naartoe kan verhuizen, is nog niets bekend. “Ik heb nog niet voldoende zekerheid of het kan”, zegt Stam. “We hebben twee locaties op het oog, en ik ga ervan uit dat we een keurige oplossing vinden.”

&t=9s

Lees ook

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.