Dordrecht, Netherlands

Tunnel onder spoor oplossing voor Wilgenwende

Staat er file op de N3, dan is dat voor bewoners van de Wilgenwende extra vervelend: zij kunnen hun wijk dan niet in of uit.
Petra Scheurwater | 19 september 2018 16:52 | Aangepast op 19 september 2018 16:52
Alle problemen worden volgens bewoner Anne Vermeulen veroorzaakt doordat de wijk maar op een manier te bereiken is. "Ook hebben we geen openbaar vervoer, dus iedereen moet over die weg."


"Deze wijk krijgt ongeveer 600 huizen, de meeste mensen hebben twee auto's", vult buurtgenoot Rob Martens haar aan. "Dat betekent dat er straks dagelijks duizend tot elfhonderd auto's overheen moeten."


Tunnel onder het spoor

Maar ook nu al zorgt de weg voor veel problemen. Mensen die de file bijvoorbeeld willen ontwijken gaan op de rotonde rechtdoor en komen er dan pas achter dat er niet nog een oprit naar de N3 komt. Dat betekent dat ze op gevaarlijke stukken proberen te keren.


Als definitieve oplossing zien de bewoners een tunnel onder het spoor door. "Het liefst hebben we daarnaast ook nog een weg elders uit de wijk," vertelt Anne Vermeulen.


Voor de korte termijn zien de bewoners het liefst dat de huidige weg verbreedt wordt. Of dat de blokken op het fietspad naar de Smitsweg weggehaald worden, zodat er weer een tweede ontsluiting ontstaat.


Petitie

Dinsdagavond overhandigden de bewoners een petitie voor een betere ontsluiting van hun wijk aan wethouder Rik van der Linden. Hij gaat kijken wat de gemeente kan betekenen voor de bewoners.


Vrijwel alle huishoudens uit de Wilgenwende hebben hun handtekening onder de petitie gezet, er waren ruim 130 handtekeningen opgehaald. &t=7s

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...