Dordrecht, Netherlands

Turen naar vallende sterren

Ze zijn er iedere nacht, maar je ziet ze niet altijd: vallende sterren. Vanaf vrijdag zijn er veel meer te zien, omdat dat het 'seizoen' weer begint. Dus dat wordt turen naar de hemel.
Marjolein Vos | 26 juli 2017 18:02 | Aangepast op 26 juli 2017 18:02
Eigenlijk zijn het helemaal geen sterren die vallen, maar stofdeeltjes die botsen in de bovenste laag van de atmosfeer. Maar dat maakt het geheel niet minder magisch.

Dat turen naar de hemel kun je overigens het beste doen in een gebied waar je niet zoveel last hebt van lichtvervuiling. De sterrenwacht is de komende tijd langer open, zodat je ook daar kunt gaan kijken en uitleg kunt krijgen over dit natuurfenomeen.

Lees ook

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...

‘Gevaarlijke verkeerssituatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...