Dordrecht, Netherlands

Turen naar vallende sterren

Ze zijn er iedere nacht, maar je ziet ze niet altijd: vallende sterren. Vanaf vrijdag zijn er veel meer te zien, omdat dat het 'seizoen' weer begint. Dus dat wordt turen naar de hemel.
Marjolein Vos | 26 juli 2017 18:02 | Aangepast op 26 juli 2017 18:02
Eigenlijk zijn het helemaal geen sterren die vallen, maar stofdeeltjes die botsen in de bovenste laag van de atmosfeer. Maar dat maakt het geheel niet minder magisch.

Dat turen naar de hemel kun je overigens het beste doen in een gebied waar je niet zoveel last hebt van lichtvervuiling. De sterrenwacht is de komende tijd langer open, zodat je ook daar kunt gaan kijken en uitleg kunt krijgen over dit natuurfenomeen.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...