gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tussenbalans afsluiting Wantijbrug

3165d964d1ca84aa5b8ecc5d954e1b63

Vijf weken geleden ging de Wantijbrug dicht, en begon voor veel inwoners het filerijden. Op het moment dat wij Saskia Platenkamp, van de gemeente, spreken is het 14.00 uur en rolt het verkeer aardig door. "Er is wel een duidelijke ochtend- en avondspits. Onze doelstelling was stapvoets rijden en die is behaald, maar de chaos die wij verwacht hadden is gelukkig achter gebleven."

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Het is lastig om het gewoonteverkeer om te leiden," zo vertelt Saskia. "Het heeft zeker een week of drie geduurd dat internationale vrachtwagenchauffeurs door de stad heen reden die via de A16 en A15 worden omgeleid." Om vrachtwagens van de sluiproutes te houden heeft de gemeente extra verkeersborden geplaatst, zoals verbodsborden en de omleidingen extra goed aangegeven.

Om al het andere verkeer te verminderen heeft de gemeente zogenoemde fietshubs geplaatst op verscheidende plekken in de stad. Zoals langs de MerwedeLingelijn en de Laan van London. Maar niet op alle plekken wordt het gebruikt, en op die plaatsen is de actie afgeschaald.

Een goede zaak ook voor de waterbus. Daar wordt 25 procent meer gebruik van gemaakt dan voorheen. En lijn 23 is in de week van 2 maart is meevaren met de waterbus geheel gratis.

Vooralsnog heeft de gemeente er alle vertrouwen in dat de Wantijbrug op 3 april gewoon open kan.

&t=1s

Lees ook

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.