gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TV-programma 'Andere Tijden' bij Studio De Witt

d5aa13dfc44f8fc8250a7b432da3ccee.jpg

Het gebeurt niet vaak dat er op het Leerpark andere cameraploegen rondlopen dan die van RTV Dordrecht. Zaterdagochtend was dat wel het geval, het TV-programma Andere Tijden van de NTR kwam opnames maken bij Ben Corino tijdens de uitzending van Studio De Witt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Andere Tijden maakt een aflevering die gaat over omwentelingen op het Binnenhof en de rol die de gebroeders De Witt daarin hebben gespeeld. "Studio De Witt is een programma dat zijn naam ontleent aan de gebroeders", vertelt Ben. "En Andere Tijden vond het leuk om juist in Dordrecht, tijdens het programma daarover te praten met Luc Panhuizen die een boek geschreven heeft over Johan en Cornelis de Witt."

Annegriet Wietsma is de regisseur van Andere Tijden en geeft aan dat het leuker is om in een bepaalde omgeving verhalen te vertellen dan zomaar ergens in een studio of op straat. "Het is zoeken naar momenten om niet alleen maar een deskundige aan het woord te laten, maar ook in een gepaste omgeving. Om net wat meer informatie te geven dan alleen het gesprek."

De opnames van afgelopen zaterdag zijn in het voorjaar 2021, in aanloop naar de verkiezingen, te zien bij de NTR.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.