Dordrecht, Netherlands

Twaalfde Groot Leerpark Dictee geschreven door oud-winnares

Donderdag 19 maart is het weer zover: het Groot Leerpark Dictee vindt dan weer plaats. De twaalfde editie van het dictee is geschreven door Marjanne van Wijngaarden, zij won in het verleden diverse prijzen bij eerdere edities van het taalevent.
Petra Scheurwater | 4 maart 2020 10:50 | Aangepast op 4 maart 2020 10:50
Dit jaar heeft het dictee alles te maken met 75 jaar bevrijding. Iedereen kan mee doen. Het dictee is namelijk zo toegankelijk geschreven dat het voor iedereen te begrijpen is. Ook dit jaar gaat het om een invuldictee.

Bij het dictee op het Wartburg College, locatie Marnix komen jaarlijks niet alleen veel mensen uit het onderwijs, ook uit de politiek, buurtbewoners en leerlingen van de verschillende scholen schuiven voor een avondje in de schoolbanken.

Er zijn verschillende categorieën waarin een prijs verdiend kan worden. Zo gaat er een wisselbokaal naar de winnende school en is er voor de deelnemer die de minste fouten in het dictee maakt, een mooi sculptuurtje.

De jury bestaat uit o.a. Kees van der Zwart (docent Nederlands op het Da Vinci College en schrijver van het eerste en tiende Groot Leerpark Dictee) en Herman den Hollander, directeur Wartburg College, locatie Marnix.

Inschrijven voor het dictee is wel noodzakelijk, dat kan tot 16 maart via infomarnix@wartburg.nl. Het dictee begint donderdag 19 maart om 19:00 uur.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...