gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee Dordtenaren opgepakt in onderzoek naar reeks explosies Baarn

df6bac2d4062c3946473928eae1481c7

Twee Dordtenaren worden verdacht van betrokkenheid bij een poging tot brandstichting in Baarn. Ze zijn deze week aangehouden. De politie onderzoekt of dit tweetal ook betrokken was bij andere explosies in de Utrechtse plaats vorig jaar.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Baarn werd in 2025 opgeschrikt door een reeks van elf explosies in verschillende straten. Voor een explosie in de Goeman Borgesiuslaan op 9 mei werd eerder al een 23-jarige Amsterdammer aangehouden.

Bij een huis aan de Prof. Struijckenlaan in Baarn werd op zondag 7 september 2025 een mogelijk explosief geplaatst bij de voordeur. Het explosief ging niet af en er vielen geen gewonden. De politie sloeg toen een 54-jarige man uit Leek in de boeien.

De twee Dordtenaren, een 21-jarige vrouw en 26-jarige man, worden met deze poging tot brandstichting in verband gebracht. Zij zijn dinsdag aangehouden. Het politieonderzoek is nog in volle gang. Daarbij wordt onder meer gekeken wat de betrokkenheid van de Dordtenaren bij de andere explosies is geweest.

Lees meer over:

Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.