gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee gemeenten uit onze streek halen de doelen van de spreidingswet

76dabbb4e714f3e223ae118f487e82d0

Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht hebben de doelen van de spreidingswet gehaald. Dat blijkt uit onderzoek door de NOS en Nieuwsuur in samenwerking met regionale omroep Rijnmond.

Rijnmond | Pascal Lenstra |  | Aangepast op
De spreidingswet is in 2024 in het leven geroepen om asielzoekers eerlijker te verdelen over ons land. Gemeenten kregen daarom de opdracht om op 1 juli dit jaar te voldoen aan in totaal 101.500 plekken. Uit het onderzoek blijkt dat dit aantal nog lang niet gehaald is. Op 2 juni waren er ruim 73-duizend plekken beschikbaar. Dat komt omdat de meeste gemeenten de richtlijn nog niet hebben gehaald.

Eén van de gemeenten in onze streek die het niet gehaald heeft, is Molenlanden. Ondanks hun inspanningen is het nog niet gelukt: "Er zijn geen passende plekken. We hebben geen eigen vastgoed of hotels in onze gemeente”, aldus een woordvoerder. In Dordrecht voldoen ze ook nog niet aan het doel, al verwachten ze het begin 2026 wel te halen door de opening van het in aanbouw zijnde azc.



Weerstand in gemeentes
De afgelopen tijd is er veel weerstand in onze gemeentes op de spreidingswet. Zo protesteerde begin juni ongeveer 200 mensen tegen de komst van het azc in Dordrecht.

Deze publicatie verscheen ook op de kanalen van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

|

Lees ook

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.