Dordrecht, Netherlands

Twee jaar cel geëist tegen verdachte mislukte overval op René van der Gijp

Verdachte Ryan V. (21) verscheen donderdagochtend voor de rechter. Drie gemaskerde mannen vielen op 27 april de Veronica Inside-commentator aan, die op dat moment in zijn auto zat. De mannen probeerde met hamers zijn autoruit te breken, maar dat mislukte.
Emma Meijer | 16 oktober 2020 10:10 | Aangepast op 16 oktober 2020 10:10
V. zou de overvallers van en naar het plaats delict hebben gereden. Van der Gijp deed na de overval direct aangifte bij het politiebureau. Na politieonderzoek kwam in juli de naam Ryan V. naar voren. Uit auto- en telefoongegevens van V. bleek dat hij in de avond van 27 april bij het huis van Van der Gijp was geweest.

De drie gemaskerde mannen zijn nog niet aangehouden. Ryan V. wil hun namen niet noemen. Naast de poging tot overval op Van der Gijp, zou hij op 22 mei ook als chauffeur medeplichtig zijn geweest aan een overval op een woning in Krimpen aan den Ijssel. Het OM eiste daarom een gevangenisstraf van 24 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. Van der Gijp was tijdens de zitting niet aanwezig.

Van der Gijp kwam die avond terug van een uitzending van Veronica Inside. Om zijn pols droeg hij een Rolex-horloge. Dat was voor de overvallers de reden om hem later op de avond bij zijn huis op te wachten.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...