gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mannen uit Alblasserwaard omgekomen tijdens kanotocht in Frankrijk

af390ad7f5714e21a826d37e2b20f26a.jpg

In het noordoosten van Frankrijk zijn twee Nederlanders van 25 en 35 tijdens een kanotocht omgekomen. Het Kontakt meldt dat het gaat om twee zwagers uit de Alblasserwaard. De 35-jarige man komt volgens het huis-aan-huisblad uit Nieuw-Lekkerland; het 25-jarige slachtoffer uit Brandwijk.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De twee waren met een groep van elf andere Nederlanders aan het kanoën op het Ruisseau de la Valette-kanaal in het departement Aube toen ze in de buurt van het dorpje Mathaux in de problemen kwamen. Dat deel van het kanaal staat bekend als gevaarlijk.

Franse media melden dat de groep in draaikolken terechtkwam, waardoor de kano omsloeg waarin de 35-jarige Nieuw-Lekkerlander en zijn zoontje van 8 zaten.

De vader probeerde zijn zoon te redden, maar kwam zelf in de problemen. Zijn zwager schoot volgens Het Kontakt te hulp, maar verdronk daarbij. Zijn lichaam werd later teruggevonden.
De vader kon snel uit het water worden gered, maar de inwoner van Nieuw-Lekkerland kreeg een hartstilstand en overleed ter plekke.

Twee kanovaarders zijn naar het ziekenhuis gebracht, onder wie de jongen van 8. De rest van de Nederlanders bleef ongedeerd.

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.