De politie heeft twee mensen opgepakt op verdenking van een gijzeling van een man in een flat in Zwijndrecht. Het gaat om twee mannen van 18 en 19 jaar oud, uit Papendrecht en Rotterdam.
Nieuwssite ZHZ Actueel meldde afgelopen weekend dat een ontvoerde man was bevrijd uit een flat aan het Tomatenplein in Zwijndrecht. Hij zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. De politie heeft maandagavond naar buiten gebracht dat er afgelopen zaterdag inderdaad een man uit Den Haag in veiligheid is gebracht nadat de Dienst Speciale Interventies (DSI) een woning in Zwijndrecht is binnengetreden. Daarbij is een vuurwapen in beslag genomen en zijn dus de twee aanhoudingen verricht.
LEES OOK: Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen
De politie doet verder onderzoek en meldt dat de gijzeling mogelijk verband houdt met een aanhouding in Duitsland vorige week. Daar werd op 28 oktober bij een controle 30 kilo amfetamine aangetroffen en in beslag genomen. Een 21-jarige man uit Nederland werd daarbij opgepakt. De politie houdt er rekening mee dat de aanhouding van die man en de inbeslagname van de drugs aanleiding zijn geweest voor de gijzeling in Zwijndrecht.
De verdachten zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. Zij worden dinsdag voorgeleid. De politie zegt in het belang van het onderzoek op dit moment niet meer informatie te kunnen delen.