gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mannen vast voor oplichten 70-jarige Dordtse vrouw met babbeltruc

8363f785a7efa9ae08250b4819a00013

De politie heeft twee mannen opgepakt die probeerden om een oudere vrouw op te lichten. Ze overtuigden haar 5 duizend euro over te maken en hadden het daarna voorzien op haar pinpas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Op dinsdag 10 november wordt een 70-jarige vrouw uit Dordrecht gebeld door haar bank. Tenminste: dat denkt ze. De ‘bankmedewerker’ aan de telefoon vertelt haar dat er iets mis is met haar bankrekening en dat ze daarom geld moet overmaken naar een veilige rekening. Dat lukt in eerste instantie niet, maar uiteindelijk maakt het slachtoffer bijna 5 duizend euro over op het rekeningnummer dat ze van de ‘bankmedewerker’ heeft gekregen. De man vraagt of ze nóg een transactie wil doen.

ABN Amro, waar de vrouw klant is, vertrouwt het intussen niet en blokkeert internetbankieren van de vrouw. De ‘bankmedewerker’ gooit het daarna over een andere boeg. Hij vertelt het slachtoffer dat een van zijn medewerkers die avond haar bankpas komt ophalen, zodat het geld alsnog ‘veilig gesteld’ kan worden. "Een ordinaire babbeltruc, waar eerder mensen slachtoffer van zijn geworden in Dordrecht", laat de politie weten.


De buurvrouw vertrouwt het niet

De buurman en –vrouw komen geregeld even langs bij de 70-jarige vrouw voor een kop koffie en een praatje. Zo ook die dinsdagmiddag. Het slachtoffer vertelt over het telefoongesprek met de bank eerder op die dag.

De buurvrouw vertrouwt het niet. "Ik wist meteen dat dit niet klopte. Ik had pas nog een heel verhaal in het nieuws gelezen over 86-jarige Annie die ook slachtoffer was geworden. Daarom heb ik gelijk contact gezocht met de bank en daarna met de politie."

Gealarmeerde agenten springen meteen in de auto. Ze blijven bij het slachtoffer en houden het huis in de gaten. Rond 21.00 uur zien ze een auto de straat inrijden met twee mannen. Eén van de verdachten stapt uit en belt aan bij het slachtoffer, terwijl de andere man wacht in de auto. Als de man met de pinpas terugkomt, grijpen de agenten in.


Gewicht in goud waard

"Het snelle optreden van de bank, maar zeker ook de snelle actie van de buren verdient een groot compliment” aldus de politie. “Het is fantastisch dat buren zo goed naar elkaar omkijken. Zij zijn hun gewicht in goud waard. Hierdoor konden we twee verdachten op heterdaad aanhouden."

De buurvrouw: "Ik ben alleen maar heel blij dat deze twee oplichters zijn gepakt." Mijn buurvrouw vertelde dat ze zó overtuigend en oprecht overkwamen. Erger is hiermee voorkomen." Ze heeft ook nog een tip: "Vertel oudere mensen in je omgeving alsjeblieft over deze truc, zodat ze geen slachtoffer worden."


Foto: Flickr

Lees ook

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.