gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

b24669f5ad4e899de21f2b349f3023e9

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van een pand aan de Frederik Hendrikstraat. Dit omdat hij de woning maandag noodgedwongen moest sluiten. Ook sprak hij eerder met de buren.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend is twee keer een poging gedaan om een vuurwerkbom te plaatsen. De eerste keer is mislukt omdat de bewoners wakker werden. Een tweede keer heeft de politie drie mensen aangehouden”, aldus de burgemeester. “Voor de veiligheid van de bewoners zelf en van de omwonenden heb ik gisteren besloten om de woning te sluiten.”

Het sluiten van een woning doet de burgemeester niet zomaar. Vaak is het heel ingrijpend, ook voor omwonenden. Daarom is de burgemeester maandag zélf langs de deuren gegaan om te laten weten dat het pand gesloten is. “Gisteren hebben we de hele buurt geïnformeerd met een bewonersbrief. Ik ben zelf deze twee blokjes langs geweest, samen met de wijkagent.”

Informatie
De burgemeester vertelt dat de bewoners er vrij coulant op reageren. “Je ziet dat mensen wel ongerust zijn over wat er gebeurd is, maar er is geen onrust en mensen blijven ook wel redelijk nuchter. Ze waren erg blij met de informatie die ze kregen.”

En die informatie is belangrijk voor de buurt. Als zoiets gebeurt, verspreiden zich al snel de wildste verhalen. Maar het veroorzaakt ook angst bij de omwonenden. Nog een reden van de burgemeester om langs te gaan bij bewoners van de straat. Al leek dat in Alblasserdam niet nodig. “Alblasserdam is een redelijk nuchter dorp, dus mensen kunnen ook best een hoop hebben. Maar ze kijken natuurlijk wel wat er allemaal aan de hand is en ze vragen zich doorgaans af hoe zoiets ook in hun buurt kan gebeuren.”

De burgemeester kon niets vertellen over het gesprek met de bewoner van het pand. Dit vanwege het onderzoek van de politie. Het is ook nog niet bekend tot wanneer de woning gesloten blijft.

Bekijk hieronder naar een beeldreportage en een interview met burgemeester Jan Willem Boersma.

Lees ook

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.