gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

b24669f5ad4e899de21f2b349f3023e9

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van een pand aan de Frederik Hendrikstraat. Dit omdat hij de woning maandag noodgedwongen moest sluiten. Ook sprak hij eerder met de buren.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend is twee keer een poging gedaan om een vuurwerkbom te plaatsen. De eerste keer is mislukt omdat de bewoners wakker werden. Een tweede keer heeft de politie drie mensen aangehouden”, aldus de burgemeester. “Voor de veiligheid van de bewoners zelf en van de omwonenden heb ik gisteren besloten om de woning te sluiten.”

Het sluiten van een woning doet de burgemeester niet zomaar. Vaak is het heel ingrijpend, ook voor omwonenden. Daarom is de burgemeester maandag zélf langs de deuren gegaan om te laten weten dat het pand gesloten is. “Gisteren hebben we de hele buurt geïnformeerd met een bewonersbrief. Ik ben zelf deze twee blokjes langs geweest, samen met de wijkagent.”

Informatie
De burgemeester vertelt dat de bewoners er vrij coulant op reageren. “Je ziet dat mensen wel ongerust zijn over wat er gebeurd is, maar er is geen onrust en mensen blijven ook wel redelijk nuchter. Ze waren erg blij met de informatie die ze kregen.”

En die informatie is belangrijk voor de buurt. Als zoiets gebeurt, verspreiden zich al snel de wildste verhalen. Maar het veroorzaakt ook angst bij de omwonenden. Nog een reden van de burgemeester om langs te gaan bij bewoners van de straat. Al leek dat in Alblasserdam niet nodig. “Alblasserdam is een redelijk nuchter dorp, dus mensen kunnen ook best een hoop hebben. Maar ze kijken natuurlijk wel wat er allemaal aan de hand is en ze vragen zich doorgaans af hoe zoiets ook in hun buurt kan gebeuren.”

De burgemeester kon niets vertellen over het gesprek met de bewoner van het pand. Dit vanwege het onderzoek van de politie. Het is ook nog niet bekend tot wanneer de woning gesloten blijft.

Bekijk hieronder naar een beeldreportage en een interview met burgemeester Jan Willem Boersma.

Lees ook

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

noordparkvernieling

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.