Dordrecht, Netherlands

Twee nieuwe gezichten in Dordts stadsbestuur: 'Mooie volgende stap'

Van der Velden (links) feliciteert kersvers wethouder Van der Kruijff Corrado Francke
Vanaf deze week kent de gemeente Dordrecht een nieuwe samenstelling van het stadsbestuur. Peter van der Velden (PvdA) neemt plaats als waarnemend burgemeester en Wim van der Kruijff (CDA) wordt de nieuwe wethouder Volkshuisvesting.
Pascal Lenstra | 24 september 2024 20:01 | Aangepast op 24 september 2024 20:01
“Dames en heren, daar zit ik weer”. Zo begon de kersverse waarnemend burgemeester Van der Velden dinsdag aan zijn eerste klus als voorzitter van de gemeenteraal sinds zijn terugkeer. Van der Velden volgt - weliswaar tijdelijk - Wouter Kolff op die per 1 september de nieuwe commissaris van de koning van Zuid-Holland is geworden.

In 2017 was hij ook al waarnemend burgemeester in Dordrecht, waar hij mooie herinneringen aan heeft. “Ik was verrast door het verzoek, maar vanwege mijn eerdere ervaringen heb ik er ja op gezegd”, aldus Van der Velden.

Wethouder Van der Kruijff...
De eerste raadsvergadering op dinsdag stond niet alleen in het teken van de nieuwe burgemeester. Ook werd Wim van der Kruijff benoemd als nieuwe wethouder. De benoeming komt op het moment dat hij 19 jaar raadslid is. Hij krijgt in de komende periode de woningnood en armoede op zijn bordje.

“Het is mooi om kaders te mogen stellen en te controleren, maar het is nu ook prachtig om er uitvoering aan te geven”, zegt Van der Kruijff. Hij is de opvolger van Peter Heijkoop, die burgemeester van Leiden is geworden.

Én zijn opvolger
De raadszetel van Van der Kruijff wordt afgestaan aan Theo Oostenrijk. Hij was al één keer eerder raadslid in Dordrecht. Vanaf 2018 tot en met 2022 zat hij in de raad. Voor hem is het de derde keer dat hij raadslid wordt. In 1974 was hij al actief in de gemeenteraad van Gorinchem.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over Van der Velden en Van der Kruijff:

Lees ook

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...