gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee nieuwe subsidies ter ondersteuning Dordtse sportverenigingen

d765078cb00d1bcccda48078258772a3.jpg

Sportverenigingen hebben het lastig, ook in Dordrecht. Om sport- en beweegaanbieders te versterken zijn daarom twee subsidieregelingen opgezet door de gemeente Dordrecht. Één gericht op renovatie en nieuwbouw van sportvoorzieningen en één die de clubs professionele ondersteuning biedt. Beide subsidies zijn vanaf september aan te vragen.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
“Voor sporters en vrijwilligers moet sportplezier voorop staan. Zorgen over het vullen van bijvoorbeeld vrijwilligerstaken kan dit in de weg staan”, legt wethouder sport Marc Merx uit. “Wij hopen clubs op deze manier te kunnen ontzorgen én versterken. De verenigingen spelen namelijk een belangrijke rol bij het bereiken van onze ambitie: zo veel mogelijk Dordtenaren in beweging krijgen.”

Verbouwen of verhuizen
De eerste subsidie, gericht op renovatie en nieuwbouw, is geen overbodige luxe. Veel clubgebouwen in Dordrecht zijn verouderd en een aantal clubs staat al jaren op het punt om te gaan verhuizen maar lukt het wegens financiële tegenspoed niet om de kogel door de kerk te krijgen.

Daarnaast is het voor sportverenigingen steeds lastiger om het geld bij elkaar te krijgen om investeringen te doen. De gemeente wil clubs ondersteunen door de investering die ze zelf kunnen doen te verdubbelen. Hiervoor geldt een maximum subsidiebedrag van € 250.000,-. Indien nodig kan de gemeente het daarnaast makkelijker maken voor clubs om geld te lenen.

Professionele kracht
Door toenemende wet- en regelgeving is het voor clubs en verenigingen ook steeds moeilijker om vrijwilligers te vinden. Zo worden wordt er in de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen geen onderscheid meer gemaakt tussen vrijwilligers en betaalde bestuurders van verenigingen.

Deze wet ziet toe op het vastleggen van taken, bevoegdheden en verplichtingen van bestuurders, maar ook op belangenverstrengeling en misbruik van positie. Zo kan een vrijwillige bestuurder voor deze wet ook verantwoordelijk gehouden worden voor (vermeend) financieel gesjoemel. Dat zorgt ervoor dat het vrijwillig uitvoeren van een bestuursfunctie voor onervaren vrijwilligers een stuk minder aantrekkelijk is.

Professionals, zoals clubkadercoaches, verenigingsmanagers en sportparkmanagers, kunnen hiervoor uitkomst bieden. Die professionals hebben tot taak om binnen de club het vrijwillig kader te ondersteunen, begeleiden en waar mogelijk op te leiden. Ook op het gebied van sportpromotie is ondersteuning mogelijk. Bij volleybalclub Next Volley is al een pilot gedraaid met een verenigingsprofessional. Hier zagen de club, bond en gemeente duidelijk de meerwaarde.

De subsidies zijn aan te vragen voor vereniging die zijn aangesloten bij NOC*NSF.

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.