gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee visarenden op dezelfde dag weer geland op nest in de Biesbosch

22a237209e49ee1280a6e5b823583a54.jpg

De visarend is weer terug op zijn nest in de Biesbosch. Maar hij is niet de enige die het nest al heeft gevonden: door de net geplaatste webcam werd dit jaar de landing van niet één, maar wel twee visarenden op één dag vastgelegd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“We hopen veel te gaan leren en dat gebeurde al op het aankomstmoment”, vertelt boswachter Thomas van der Es, die dacht dat hij de “bekende” Duitse visarend zag die er volgens hem al jaren broedt.

Andere visarend

Dat bleek niet het geval. “Zijn ring zat aan de andere poot en dat was dus een andere vogel.” Erg leuk, vindt Van der Es. “Er was nog geen visarend in Nederland waargenomen door een vogelaar of fotograaf, en toch was hij stiekem weer bij dat nest te zien. Eigenlijk hebben we nu dus al wat geleerd van die camera.”

De boswachter vertelt dat het gebied in positieve zin is veranderd. “Visrijk water is erbij gekomen en met hoogspanningsmasten en dode bomen zijn dat plekken waar ze hun nesten kunnen maken. En dat doen ze dan ook.”

Met de visarend gaat het ook goed in omliggende landen zoals Duitsland en Frankrijk. “Als daar de boel begint vol te raken, krijgen wij daar een na-effect van.”

Zesde broedjaar in Biesbosch

De vogels broeden hier sinds 2016. Tot nu toe zijn er 21 visarenden uitgevlogen. Het wordt volgens Van der Es spannend hoeveel broedparen er dit jaar succes gaan beleven. “Er zijn twee paren die gebruik kunnen maken van een nest dat nog aanwezig is, maar er is ook een nest dat uit de boom is gewaaid.”

Dat is geen uitzondering, vertelt hij. “Ook afgelopen weekend was er toch een flinke westenwind. Dan zijn dat toch stormgevoelige nesten. Een ander nest in de Biesbosch zit in een hoogspanningsmast op 92 meter hoogte. Het uitzicht is fantastisch, maar reken er maar op dat daar de nodige takken uitwaaien.”

Webcam

Voorheen moest hij de eerste landing via telescopen en verrekijkers in de gaten houden, nu kon hij door middel van de webcam de eerste landing heel precies vastleggen.

De webcam belooft in ieder geval spannende beelden op te leveren van de visarend: met een lichaamslengte van wel 55 centimeter en een spanwijdte van 150 tot 170 centimeter een opvallende verschijning.

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.