Dordrecht, Netherlands

Twee weekendafsluitingen voor verbreding A15 Papendrecht - Sliedrecht

De verbreding van de A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht richting Gorinchem is bijna afgerond, maar er zijn nog wel twee weekendafsluitingen nodig. Deze zijn van vrijdag 13 augustus 22.00 uur tot maandag 16 augustus 05.00 uur en van vrijdag 20 augustus 22.00 uur tot maandag 23 augustus 05.00 uur. De A15 richting Gorinchem is dan afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk-Zuid en oprit (25) Sliedrecht-Oost.
Vivian Rutte | 10 augustus 2021 18:30 | Aangepast op 10 augustus 2021 18:30
Wie richting Gorinchem de A15 opmoet, kan tijdens de weekendafsluitingen omrijden bij knooppunt Ridderkerk-Zuid via de A20, A12, A2 en A27; of de A16, A59 en A27. Weggebruikers moeten rekening houden met 20 minuten extra reistijd, meldt Rijkswaterstaat. Verkeer in de omgeving wordt ter plaatse omgeleid. Gele borden geven de omleidingsroutes aan. Vervoer met gevaarlijke stoffen wordt omgeleid via de A20, A12, A2 en de A27, en met hulpdiensten zijn afspraken gemaakt.

Kijk op www.n3werkzaamheden.nl voor actuele informatie over deze werkzaamheden, de afsluitingen en omleidingen.

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht wordt verbreed omdat hier structureel file staat in de spits. Daardoor ontstaat ook druk op de gemeentelijke en provinciale wegen. De A15 wordt daarom met één rijstrook verbreed, zodat het verkeer beter kan doorstromen. De A15 is al twee keer eerder een weekend afgesloten geweest, dit was om de extra rijstrook tussen Sliedrecht-West en Papendrecht-N3 aan te leggen en dit deel (richting Rotterdam) opnieuw te asfalteren. Deze rijstrook is nog niet open, want er zijn nog werkzaamheden nodig aan portalen en signalering.

Er komt dus nu ook een permanente nieuwe rijstrook met vluchtstrook komt tussen Papendrecht-N3 en Sliedrecht-Oost (richting Gorinchem). De bestaande spitsstrook tussen Papendrecht en Sliedrecht-West komt hierbij te vervallen. De extra rijstroken komen in de (midden)bermen van de weg en blijven binnen de huidige contouren van de weg en geluidschermen. De geluidschermen blijven op dezelfde plaats staan als nu en houden dezelfde hoogte.

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...