gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee winnaars bij Dordtse Puienprijs 2017

De Dordtse Puienprijs is uitgegaan naar het pand op de Voorstraat 273. Gisteren was de uitreiking, in het kader van het 125-jarig jubileum van Vereniging Oud-Dordrecht. De Publieksprijs ging uit naar de Vriesestraat 38-40-42.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dit is de eerste keer dat de Dordtse Puienprijs werd uitgereikt en het is de bedoeling dat deze om het jaar wordt uitgereikt. De Vereniging Oud-Dordrecht heeft deze prijs in het leven geroepen ter gelegenheid van hun 125-jarig jubileum. De vereniging moet onder meer het historische stadsbeeld beschermen.

De prijs is een beloning voor een geslaagde gevelrestauratie van een pand in de historische binnenstad. Het doel van de Puienprijs is het ondersteunen van de verbetering van het stadsaanzicht. Deze eerste keer ging het om panden uit de categorie 'bedrijfspanden gerestaureerd'.

Naast de Dordtse Puienprijs werd ook de Publieksprijs uitgereikt. Mensen konden van 25 augustus tot en met 10 oktober 2017 hun stem uitbrengen via de website van de Dordtse Puienprijs. De eigenaren van de winnende panden mochten de prijzen in ontvangst nemen.

Lees ook

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.