gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee winnaars bij Dordtse Puienprijs 2017

De Dordtse Puienprijs is uitgegaan naar het pand op de Voorstraat 273. Gisteren was de uitreiking, in het kader van het 125-jarig jubileum van Vereniging Oud-Dordrecht. De Publieksprijs ging uit naar de Vriesestraat 38-40-42.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dit is de eerste keer dat de Dordtse Puienprijs werd uitgereikt en het is de bedoeling dat deze om het jaar wordt uitgereikt. De Vereniging Oud-Dordrecht heeft deze prijs in het leven geroepen ter gelegenheid van hun 125-jarig jubileum. De vereniging moet onder meer het historische stadsbeeld beschermen.

De prijs is een beloning voor een geslaagde gevelrestauratie van een pand in de historische binnenstad. Het doel van de Puienprijs is het ondersteunen van de verbetering van het stadsaanzicht. Deze eerste keer ging het om panden uit de categorie 'bedrijfspanden gerestaureerd'.

Naast de Dordtse Puienprijs werd ook de Publieksprijs uitgereikt. Mensen konden van 25 augustus tot en met 10 oktober 2017 hun stem uitbrengen via de website van de Dordtse Puienprijs. De eigenaren van de winnende panden mochten de prijzen in ontvangst nemen.

Lees ook

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.