gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee winnaars bij Dordtse Puienprijs 2017

De Dordtse Puienprijs is uitgegaan naar het pand op de Voorstraat 273. Gisteren was de uitreiking, in het kader van het 125-jarig jubileum van Vereniging Oud-Dordrecht. De Publieksprijs ging uit naar de Vriesestraat 38-40-42.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dit is de eerste keer dat de Dordtse Puienprijs werd uitgereikt en het is de bedoeling dat deze om het jaar wordt uitgereikt. De Vereniging Oud-Dordrecht heeft deze prijs in het leven geroepen ter gelegenheid van hun 125-jarig jubileum. De vereniging moet onder meer het historische stadsbeeld beschermen.

De prijs is een beloning voor een geslaagde gevelrestauratie van een pand in de historische binnenstad. Het doel van de Puienprijs is het ondersteunen van de verbetering van het stadsaanzicht. Deze eerste keer ging het om panden uit de categorie 'bedrijfspanden gerestaureerd'.

Naast de Dordtse Puienprijs werd ook de Publieksprijs uitgereikt. Mensen konden van 25 augustus tot en met 10 oktober 2017 hun stem uitbrengen via de website van de Dordtse Puienprijs. De eigenaren van de winnende panden mochten de prijzen in ontvangst nemen.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.