gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee winnaars bij Dordtse Puienprijs 2017

De Dordtse Puienprijs is uitgegaan naar het pand op de Voorstraat 273. Gisteren was de uitreiking, in het kader van het 125-jarig jubileum van Vereniging Oud-Dordrecht. De Publieksprijs ging uit naar de Vriesestraat 38-40-42.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dit is de eerste keer dat de Dordtse Puienprijs werd uitgereikt en het is de bedoeling dat deze om het jaar wordt uitgereikt. De Vereniging Oud-Dordrecht heeft deze prijs in het leven geroepen ter gelegenheid van hun 125-jarig jubileum. De vereniging moet onder meer het historische stadsbeeld beschermen.

De prijs is een beloning voor een geslaagde gevelrestauratie van een pand in de historische binnenstad. Het doel van de Puienprijs is het ondersteunen van de verbetering van het stadsaanzicht. Deze eerste keer ging het om panden uit de categorie 'bedrijfspanden gerestaureerd'.

Naast de Dordtse Puienprijs werd ook de Publieksprijs uitgereikt. Mensen konden van 25 augustus tot en met 10 oktober 2017 hun stem uitbrengen via de website van de Dordtse Puienprijs. De eigenaren van de winnende panden mochten de prijzen in ontvangst nemen.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.