Dordrecht, Netherlands

Tweede aanhouding in oplichtingszaak 86-jarige Dordtse Annie

Een 20-jarige man uit Ede is dinsdag aangehouden in verband met meerdere oplichtingszaken. Hij wordt ook verdacht van medeplichtigheid aan de oplichting van de 86-jarige Annie uit Dordrecht.
Vivian Rutte | 9 december 2020 15:36 | Aangepast op 9 december 2020 15:36
Annie werd in september gebeld door een man die zich voordeed als bankmedewerker. Hij zou haar helpen met het beter beveiligen van haar bankrekening en wist haar zo ver te krijgen haar inloggegevens en pinpas aan hem af te staan. Annie werd voor €18.000 opgelicht. 

De zaak kreeg veel aandacht, onder meer in opsporingsprogramma Bureau Rijnmond. Naar aanleiding daarvan werd eerder al een 17-jarige Rotterdammer aangehouden. Hij blijft verdachte in deze zaak. Na onderzoek kon de politie de 20-jarige Edenaar aanhouden als tweede verdachte. Zijn identiteit komt bij tenminste zes oplichtingszaken naar voren. 

Ook wordt deze man verdacht van betrokkenheid bij een andere Dordtse babbeltruc-zaak. Hierbij werd een 82-jarige dame opgelicht voor ruim €5000. De man is in verzekering gesteld. Het onderzoek gaat onverminderd verder, meerdere aanhoudingen sluit de politie dan ook niet uit.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...