Dordrecht, Netherlands

Tweede afvalvrije basisschool komt eraan

Geen restafval meer, dat is wat basisschool Kiem wil. Daarom starten ze vanaf woensdag als tweede Afvalvrije School van Dordrecht.
Aike van den Heuvel | 6 november 2018 17:12 | Aangepast op 6 november 2018 17:12
Woensdag zal in het teken staan van de start als Afvalvrije school. HVC zal ook aanwezig zijn om informatie te geven over afval en veder te praten over de plastic die in het water terecht komt. De leerlingen hebben zich vorig jaar namelijk al verdiept in het onderwerp en er een brief over gestuurd naar de burgemeester. Woensdag kunnen ze een kijkje nemen bij een vuilniswagen.


Zoals de meeste basisscholen wordt op de Kiem alleen maar oud papier gescheiden aangeboden. Vanaf 7 november komt daar nog meer bij zoals: plastic, blik, drinkpakjes (pmd) en gft-afval. Door het gescheiden ophalen van al dit afval zorgt dit ervoor dat de school (bijna) geen restafval meer heeft.

Lees ook

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...