Dordrecht, Netherlands

Tweede afvalvrije basisschool komt eraan

Geen restafval meer, dat is wat basisschool Kiem wil. Daarom starten ze vanaf woensdag als tweede Afvalvrije School van Dordrecht.
Aike van den Heuvel | 6 november 2018 17:12 | Aangepast op 6 november 2018 17:12
Woensdag zal in het teken staan van de start als Afvalvrije school. HVC zal ook aanwezig zijn om informatie te geven over afval en veder te praten over de plastic die in het water terecht komt. De leerlingen hebben zich vorig jaar namelijk al verdiept in het onderwerp en er een brief over gestuurd naar de burgemeester. Woensdag kunnen ze een kijkje nemen bij een vuilniswagen.


Zoals de meeste basisscholen wordt op de Kiem alleen maar oud papier gescheiden aangeboden. Vanaf 7 november komt daar nog meer bij zoals: plastic, blik, drinkpakjes (pmd) en gft-afval. Door het gescheiden ophalen van al dit afval zorgt dit ervoor dat de school (bijna) geen restafval meer heeft.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...