Ook een vrouw van 20 uit Dordrecht is aangehouden voor de steekpartij afgelopen zondag aan de Jacob Marisstraat. Ze meldde zichzelf bij het bureau
Corrado Francke | 18 oktober 2026 20:00
Rijnmond | 22 oktober 2026 10:14
Redactie Streekomroep | 20 oktober 2026 08:35
Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.
Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.
Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.
In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.
Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”
Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.