gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede editie Zomerschool gestart

De Dordtse Zomerschool is vanmorgen weer van start gegaan. Het is de tweede keer dat OPOD deze activiteit organiseert. Wethouder Peter Heijkoop verrichtte op OBS Mondriaan de aftrap.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Zeven basisscholen nemen met zo’n 60 leerlingen deel aan de Zomerschool en wel op drie locaties: bij de Albatros, Mondriaan en Wantijschool Maasstraat. Hij duurt twee weken, van 7 tot en met 17 augustus.

De ochtend wordt besteed aan een lesprogramma op maat om aan de reken- en taalvaardigheid te werken. De middag is voor leuke dingen op het gebied van sport, natuur en cultuur. De sportactiviteiten worden verzorgd door Hattrick Sport en verschillende supermarkten zorgen voor een gezonde lunch.

Ook de ouders worden dit jaar meer betrokken bij de Zomerschool. Voor hen worden workshops georganiseerd op drie verschillende gebieden. Zo wordt er voorlichting gegeven over voorlezen, er wordt aandacht besteed aan een gezonde leefstijl en er is een workshop van Hattrick Sport over ‘bewegend leren’.

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.