gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede Geheugen-fit geopend en er komen meer

In De Prinsemarij is vanochtend de tweede Geheugenfit-inloop geopend. Het is bedoeld voor mensen met geheugenproblemen. Je krijgt er advies. En er zijn coaches die je laten bewegen, want dat is goed voor je hersenen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inloop aan de Nassauweg is laagdrempelig. Deelnemers bepalen zelf wat ze willen doen. Een zorgindicatie is niet nodig. "Met bewegen voorkom je geen geheugenproblemen, maar ze verergeren minder snel", zegt Conny Bouwer. Zij is projectleider. "Als mensen willen zwemmen, kan dat ook", zegt ze.

Het is de tweede wekelijkse inloop in Dordrecht. Vorig jaar november startte de eerste in Dubbeldam. "We denken dat we voorzien in een behoefte. We startten toren met vier deelnemers. Inmiddels komen er gemiddeld twaalf", zegt Bouwer. Overigens zijn dat niet alleen mensen met geheugenproblemen. Ook de mantelzorgers zijn welkom. Zij komen zo in contact met anderen die in een vergelijkbare situatie zitten.

De bijeenkomsten zijn ook bedoeld om mensen met geheugenproblemen niet in een sociaal isolement terecht te laten komen. "Het uiteindelijke doel is dat deze mensen ook weer mee gaan doen aan reguliere activiteiten of lid worden van een vereniging. "In Dubbeldam is dat al bij twee deelnemers gelukt. Met begeleiding zijn ze weer gaan sporten bij de club waar ze vroeger ook lid van waren."

Het aantal inlopen wordt verder uitgebreid. Er moet er sowieso nog één in Sterrenburg komen.

De inloop bij Sporting Delta aan de Gravensingel is iedere maandag tussen 9.30 uur 11.30 uur, die in De Prinsemarij iedere donderdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Later binnenstappen mag en deelname is gratis.&t=21s

Lees ook

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”

fotocorrado.png

Afgeleide vrouw rijdt chauffeur dood op A15: rechtbank neemt eis OM over

Vrachtwagenchauffeur Nikita W. (27) krijgt een maximale taakstraf van 240 uur. Volgens de rechtbank is zij verantwoordelijk voor de dood van een medetrucker uit Oud-Alblas, die werd aangereden toen hij langs de A15 zijn spanbanden controleerde.

IMG_1618.jpg

Lotte van Drunen pakt in Spanje WK-punt tussen de mannen

Motorcrosser Lotte van Drunen heeft dit weekend een punt overgehouden aan een WK-wedstrijd tussen de mannen. In Spanje eindigde ze haar races op plek 21 en 20.