gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede Geheugen-fit geopend en er komen meer

In De Prinsemarij is vanochtend de tweede Geheugenfit-inloop geopend. Het is bedoeld voor mensen met geheugenproblemen. Je krijgt er advies. En er zijn coaches die je laten bewegen, want dat is goed voor je hersenen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inloop aan de Nassauweg is laagdrempelig. Deelnemers bepalen zelf wat ze willen doen. Een zorgindicatie is niet nodig. "Met bewegen voorkom je geen geheugenproblemen, maar ze verergeren minder snel", zegt Conny Bouwer. Zij is projectleider. "Als mensen willen zwemmen, kan dat ook", zegt ze.

Het is de tweede wekelijkse inloop in Dordrecht. Vorig jaar november startte de eerste in Dubbeldam. "We denken dat we voorzien in een behoefte. We startten toren met vier deelnemers. Inmiddels komen er gemiddeld twaalf", zegt Bouwer. Overigens zijn dat niet alleen mensen met geheugenproblemen. Ook de mantelzorgers zijn welkom. Zij komen zo in contact met anderen die in een vergelijkbare situatie zitten.

De bijeenkomsten zijn ook bedoeld om mensen met geheugenproblemen niet in een sociaal isolement terecht te laten komen. "Het uiteindelijke doel is dat deze mensen ook weer mee gaan doen aan reguliere activiteiten of lid worden van een vereniging. "In Dubbeldam is dat al bij twee deelnemers gelukt. Met begeleiding zijn ze weer gaan sporten bij de club waar ze vroeger ook lid van waren."

Het aantal inlopen wordt verder uitgebreid. Er moet er sowieso nog één in Sterrenburg komen.

De inloop bij Sporting Delta aan de Gravensingel is iedere maandag tussen 9.30 uur 11.30 uur, die in De Prinsemarij iedere donderdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Later binnenstappen mag en deelname is gratis.&t=21s

Lees ook

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.