gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede Geheugen-fit geopend en er komen meer

In De Prinsemarij is vanochtend de tweede Geheugenfit-inloop geopend. Het is bedoeld voor mensen met geheugenproblemen. Je krijgt er advies. En er zijn coaches die je laten bewegen, want dat is goed voor je hersenen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inloop aan de Nassauweg is laagdrempelig. Deelnemers bepalen zelf wat ze willen doen. Een zorgindicatie is niet nodig. "Met bewegen voorkom je geen geheugenproblemen, maar ze verergeren minder snel", zegt Conny Bouwer. Zij is projectleider. "Als mensen willen zwemmen, kan dat ook", zegt ze.

Het is de tweede wekelijkse inloop in Dordrecht. Vorig jaar november startte de eerste in Dubbeldam. "We denken dat we voorzien in een behoefte. We startten toren met vier deelnemers. Inmiddels komen er gemiddeld twaalf", zegt Bouwer. Overigens zijn dat niet alleen mensen met geheugenproblemen. Ook de mantelzorgers zijn welkom. Zij komen zo in contact met anderen die in een vergelijkbare situatie zitten.

De bijeenkomsten zijn ook bedoeld om mensen met geheugenproblemen niet in een sociaal isolement terecht te laten komen. "Het uiteindelijke doel is dat deze mensen ook weer mee gaan doen aan reguliere activiteiten of lid worden van een vereniging. "In Dubbeldam is dat al bij twee deelnemers gelukt. Met begeleiding zijn ze weer gaan sporten bij de club waar ze vroeger ook lid van waren."

Het aantal inlopen wordt verder uitgebreid. Er moet er sowieso nog één in Sterrenburg komen.

De inloop bij Sporting Delta aan de Gravensingel is iedere maandag tussen 9.30 uur 11.30 uur, die in De Prinsemarij iedere donderdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Later binnenstappen mag en deelname is gratis.&t=21s

Lees ook

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.