gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede Geheugen-fit geopend en er komen meer

In De Prinsemarij is vanochtend de tweede Geheugenfit-inloop geopend. Het is bedoeld voor mensen met geheugenproblemen. Je krijgt er advies. En er zijn coaches die je laten bewegen, want dat is goed voor je hersenen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inloop aan de Nassauweg is laagdrempelig. Deelnemers bepalen zelf wat ze willen doen. Een zorgindicatie is niet nodig. "Met bewegen voorkom je geen geheugenproblemen, maar ze verergeren minder snel", zegt Conny Bouwer. Zij is projectleider. "Als mensen willen zwemmen, kan dat ook", zegt ze.

Het is de tweede wekelijkse inloop in Dordrecht. Vorig jaar november startte de eerste in Dubbeldam. "We denken dat we voorzien in een behoefte. We startten toren met vier deelnemers. Inmiddels komen er gemiddeld twaalf", zegt Bouwer. Overigens zijn dat niet alleen mensen met geheugenproblemen. Ook de mantelzorgers zijn welkom. Zij komen zo in contact met anderen die in een vergelijkbare situatie zitten.

De bijeenkomsten zijn ook bedoeld om mensen met geheugenproblemen niet in een sociaal isolement terecht te laten komen. "Het uiteindelijke doel is dat deze mensen ook weer mee gaan doen aan reguliere activiteiten of lid worden van een vereniging. "In Dubbeldam is dat al bij twee deelnemers gelukt. Met begeleiding zijn ze weer gaan sporten bij de club waar ze vroeger ook lid van waren."

Het aantal inlopen wordt verder uitgebreid. Er moet er sowieso nog één in Sterrenburg komen.

De inloop bij Sporting Delta aan de Gravensingel is iedere maandag tussen 9.30 uur 11.30 uur, die in De Prinsemarij iedere donderdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Later binnenstappen mag en deelname is gratis.&t=21s

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.