gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede Geheugen-fit geopend en er komen meer

In De Prinsemarij is vanochtend de tweede Geheugenfit-inloop geopend. Het is bedoeld voor mensen met geheugenproblemen. Je krijgt er advies. En er zijn coaches die je laten bewegen, want dat is goed voor je hersenen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De inloop aan de Nassauweg is laagdrempelig. Deelnemers bepalen zelf wat ze willen doen. Een zorgindicatie is niet nodig. "Met bewegen voorkom je geen geheugenproblemen, maar ze verergeren minder snel", zegt Conny Bouwer. Zij is projectleider. "Als mensen willen zwemmen, kan dat ook", zegt ze.

Het is de tweede wekelijkse inloop in Dordrecht. Vorig jaar november startte de eerste in Dubbeldam. "We denken dat we voorzien in een behoefte. We startten toren met vier deelnemers. Inmiddels komen er gemiddeld twaalf", zegt Bouwer. Overigens zijn dat niet alleen mensen met geheugenproblemen. Ook de mantelzorgers zijn welkom. Zij komen zo in contact met anderen die in een vergelijkbare situatie zitten.

De bijeenkomsten zijn ook bedoeld om mensen met geheugenproblemen niet in een sociaal isolement terecht te laten komen. "Het uiteindelijke doel is dat deze mensen ook weer mee gaan doen aan reguliere activiteiten of lid worden van een vereniging. "In Dubbeldam is dat al bij twee deelnemers gelukt. Met begeleiding zijn ze weer gaan sporten bij de club waar ze vroeger ook lid van waren."

Het aantal inlopen wordt verder uitgebreid. Er moet er sowieso nog één in Sterrenburg komen.

De inloop bij Sporting Delta aan de Gravensingel is iedere maandag tussen 9.30 uur 11.30 uur, die in De Prinsemarij iedere donderdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Later binnenstappen mag en deelname is gratis.&t=21s

Lees ook

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.