gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tweede Kamer wil landelijke wapeninleveractie na succes Regio Rotterdam

0d2633ecbd008b58711a18daf10ce487.jpg

De Tweede Kamer wil dat inwoners van heel Nederland de kans krijgen om hun wapens in te leveren, zonder dat zij vervolgd worden voor illegaal wapenbezit. Zo'n wapeninleveractie werd eerder deze maand gehouden in de regio Rotterdam en leverde bijna 280 wapens op.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De wapens konden twee weken lang anoniem ingeleverd worden bij zes politiebureaus in Rotterdam, Spijkenisse, Dordrecht, Schiedam en Capelle aan den IJssel. Voor vuurwapens kwam de politie - in burger - langs bij mensen thuis om het wapen op te halen.

In totaal zijn in die periode zestig vuurwapens ingenomen en meer dan tweehonderd andere wapens afgegeven, zoals alarmpistolen, luchtdrukwapens, zwaarden, boksbeugels en werpsterren. Dinsdagmiddag maakte de politie bekend dat het aantal ingeleverde wapens sinds het afsluiten van de actie vorige week, verder is opgelopen tot 279.


Lees ook:

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.