Dordrecht, Netherlands

Tweede leven voor afgekeurde geboorteschapen

Geboorteschaapjes met ogen die los kunnen gaan of een vacht die los laat, die zijn niet geschikt voor Dordtse baby's. Zo'n 1400 schaapjes konden niet bij de geboorteaangifte meegegeven worden, maar verdienden van de gemeente een tweede kans. Zij zijn nu te zien in een tentoonstelling.
Petra Scheurwater | 16 november 2017 12:57 | Aangepast op 16 november 2017 12:57
In januari riep de gemeente op om ideeën in te sturen om de afgekeurde schapen een nieuwe bestemming te geven. Uit ruim 200 inzendingen koos de gemeente de beste ideeën, die nu te zien zijn in de Stadswinkel.

Daar zijn onder andere de resultaten te zien van twee kinderworkshops bij ToBe waar 60 schaapjes zijn versierd. Die tentoonstelling is tot 1 december te bezoeken tijdens de openingstijden van de Stadswinkel.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...