Dordrecht, Netherlands

Tweede prijs voor Albert Schweitzer bij Zinnige Zorg Award

De thuisinjecties om botcomplicaties te voorkomen van het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft de tweede plaats opgeleverd bij de Zinnige Zorg Award van zorgverzekeraar VGZ. Aan de tweede plek is een beloning van 5000 euro verbonden.
Robert van Loon | 5 juni 2019 11:38 | Aangepast op 5 juni 2019 11:38
De patiënten krijgen thuis de injecties in plaats van in het ziekenhuis, hierdoor besparen de patiënten tijd en energie. Vroeger werd deze ingreep in het ziekenhuis uitgevoerd door middel van een infuus. Daarvoor moet een patiënt wel iedere keer naar het ziekenhuis komen en is er veel tijd aan kwijt.


De service leverde blije patiënten op zoals meneer Stok. “Nu hoef ik niet meer in de file te staan om behandeld te worden. Ik vind inderdaad dat het Albert Schweitzer een dikke pluim verdient.” vertelde hij in een eerdere reportage.


In april werd er een andere thuisservice opgestart, patiënten kunnen ook hun chemotherapie thuis krijgen.&t=48s

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...