gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twintig nieuwe Stolpersteine

Voor de tweede keer zijn woensdag 27 januari 20 zogenoemde Stolpersteine gelegd in Dordrecht. Tot nu toe waren er acht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze steentjes van 10 bij 10 cm zijn voorzien van een metalen plaatje met de naam van Joodse inwoners, die in de oorlog zijn weggevoerd en omgekomen. Ze worden in het trottoir gelegd voor het adres waar deze Dordtenaar heeft gewoond.  
Een paar van deze steentjes werden ingemetseld door Gunter Demnig, de Duitse kunstenaar die deze vorm van herdenking heeft bedacht. Demnig reist hiervoor door heel Europa.

Stolpersteine zijn te vinden verspreid door de binnenstad en tot nu toe heeft de Dordtse Werkgroep Stolpersteine genoeg geld bijeen gebracht voor 60 stenen, maar Demnig kan niet steeds aan alle aanvragen voldoen. In Dordrecht zijn voor zover bekend in totaal 190 inwoners slachtoffer van de deportaties geworden.

Lees ook

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.