gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twitterles voor raadsleden

Het dagelijks bestuur van de Gemeenteraad van Dordrecht (Presidium) heeft zorgen over het gedrag van raadsleden op Twitter. De politieke partijen krijgen daarom op 3 juni les in het omgaan met sociale media.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Raadsleden bestoken elkaar regelmatig in en buiten vergaderingen met opmerkingen op Twitter. Om dat in de toekomst in goede banen te leiden wordt raadsleden geleerd hoe ze met lastige vragen op sociale media kunnen omgaan. En wat doe je als een collega-raadslid iets onhandigs twittert? Daarnaast krijgen de raadsleden tips om meer volgers te krijgen en hoe ze zich kunnen onderscheiden van de rest.

Een belangrijk punt tijdens de les worden de omgangsvormen. Afgesloten wordt met de top 10 van dingen die je wel en niet moet doen als raadslid. Hoeveel raadsleden zich hebben opgegeven is nog niet bekend.

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.