gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uit de Wijk: Berichten vanuit Tiny Houses Crabbehof

Linda en Kirsten wonen inmiddels in hun Tiny House in Crabbehof, met hun honden en katten. Hun kleindochter woont in het Tiny House vlakbij. Ik trof hen aan op het stoepje voor hun huisje, temidden van vrolijke planten. Linda en Kirsten genieten in hun kleine huisje op die plek in Crabbehof. Ze hebben inmiddels kennisgemaakt met de omwonenden en zeker met de kinderen. Die komen spontaan het veld oplopen, en gaan er spelen.

Alka Goos |  | Aangepast op
 Dit artikel is geschreven door Jacqueline van den Berg voor wijkkrant De Galerij. 

De locatie is nog heel open. Op dit moment staan er 2 tiny houses van Linda en Kirsten en hun kleinkind. Een nieuw tiny house is in aanbouw. De nieuwe bewoner – een oudere man – is aan de slag. Hij is heel de dag bezig is met het optuigen van 3 containers. Linda en Kirsten hebben daar grote bewondering voor. Ter overbrugging woont hij in een caravan er pal naast.

Vanwege corona kunnen de buurtactiviteiten nog niet plaatsvinden. Pal tegenover hun tiny house staat al wel het buurt tiny house, bedoeld voor de buurtactiviteiten. Met een picknick tafel ernaast, waar al wel gebruik van wordt gemaakt door de buurt.

Er komt een natuurlijk speelterrein voor de kinderen, maar nu al zijn de kinderen van harte welkom. De tuinen op terrein zijn nog niet afgeschermd met groen. De buurtkinderen zijn heel nieuwsgierig en komen gewoon hun tuin binnenlopen, gaan er spelen en maken een praatje. "Hoeveel slaapkamers hebben jullie?" "Waarom wonen jullie in zo'n huisje?" Dit zijn vragen die Linda en Kirsten vaak van de kinderen krijgen.

Binnenkant en noodvoorziening

Ik kreeg een toer door hun huisje. Er is zeer slim met de ruimte omgesprongen. Slaapkamers achter wanden (soort bedstee), zitgedeelte naar boven, kasten en slaapplaats daaronder, etc. Alles zit erop en eraan. Met infraroodplaten in het plafond houdt men het warm. Maar het huisje is warm van zichzelf en goed geïsoleerd.

Ze maken op dit moment gebruik van een noodvoorziening voor elektriciteit en water. Deze nutsvoorzieningen zijn nog niet aangelegd. Dat gebeurt pas als alle huisjes er staan, maar dat kan nog wel even duren. De gemeente is zo vriendelijke geweest om voor een noodvoorziening te zorgen, zodat ze in ieder geval beschikken over water en elektriciteit. "Compliment voor de gemeente", vertelt Linda. "Want zonder water kun je echt niet..." Er is ook nog geen internet/tv (nog geen kabels). Dat is wel lastig, maar op batterijen is het te doen.

Omwonenden

Omwonenden reageren positief. Ze vinden het gezellig dat het terrein bewoond wordt. Vanuit hun ramen en vanaf hun balkons kunnen ze alles volgen. Vooral als het donker wordt en de lichten aan gaan in de Tiny Houses kijken ze met plezier naar buiten.

Wil je meer stukken lezen uit de wijkkrant. Bekijk De Galerij hier online. 

Lees ook

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.