gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uit de Wijk: Berichten vanuit Tiny Houses Crabbehof

Linda en Kirsten wonen inmiddels in hun Tiny House in Crabbehof, met hun honden en katten. Hun kleindochter woont in het Tiny House vlakbij. Ik trof hen aan op het stoepje voor hun huisje, temidden van vrolijke planten. Linda en Kirsten genieten in hun kleine huisje op die plek in Crabbehof. Ze hebben inmiddels kennisgemaakt met de omwonenden en zeker met de kinderen. Die komen spontaan het veld oplopen, en gaan er spelen.

Alka Goos |  | Aangepast op
 Dit artikel is geschreven door Jacqueline van den Berg voor wijkkrant De Galerij. 

De locatie is nog heel open. Op dit moment staan er 2 tiny houses van Linda en Kirsten en hun kleinkind. Een nieuw tiny house is in aanbouw. De nieuwe bewoner – een oudere man – is aan de slag. Hij is heel de dag bezig is met het optuigen van 3 containers. Linda en Kirsten hebben daar grote bewondering voor. Ter overbrugging woont hij in een caravan er pal naast.

Vanwege corona kunnen de buurtactiviteiten nog niet plaatsvinden. Pal tegenover hun tiny house staat al wel het buurt tiny house, bedoeld voor de buurtactiviteiten. Met een picknick tafel ernaast, waar al wel gebruik van wordt gemaakt door de buurt.

Er komt een natuurlijk speelterrein voor de kinderen, maar nu al zijn de kinderen van harte welkom. De tuinen op terrein zijn nog niet afgeschermd met groen. De buurtkinderen zijn heel nieuwsgierig en komen gewoon hun tuin binnenlopen, gaan er spelen en maken een praatje. "Hoeveel slaapkamers hebben jullie?" "Waarom wonen jullie in zo'n huisje?" Dit zijn vragen die Linda en Kirsten vaak van de kinderen krijgen.

Binnenkant en noodvoorziening

Ik kreeg een toer door hun huisje. Er is zeer slim met de ruimte omgesprongen. Slaapkamers achter wanden (soort bedstee), zitgedeelte naar boven, kasten en slaapplaats daaronder, etc. Alles zit erop en eraan. Met infraroodplaten in het plafond houdt men het warm. Maar het huisje is warm van zichzelf en goed geïsoleerd.

Ze maken op dit moment gebruik van een noodvoorziening voor elektriciteit en water. Deze nutsvoorzieningen zijn nog niet aangelegd. Dat gebeurt pas als alle huisjes er staan, maar dat kan nog wel even duren. De gemeente is zo vriendelijke geweest om voor een noodvoorziening te zorgen, zodat ze in ieder geval beschikken over water en elektriciteit. "Compliment voor de gemeente", vertelt Linda. "Want zonder water kun je echt niet..." Er is ook nog geen internet/tv (nog geen kabels). Dat is wel lastig, maar op batterijen is het te doen.

Omwonenden

Omwonenden reageren positief. Ze vinden het gezellig dat het terrein bewoond wordt. Vanuit hun ramen en vanaf hun balkons kunnen ze alles volgen. Vooral als het donker wordt en de lichten aan gaan in de Tiny Houses kijken ze met plezier naar buiten.

Wil je meer stukken lezen uit de wijkkrant. Bekijk De Galerij hier online

Lees ook

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.