Dordrecht, Netherlands

Uitbraak schurft Waterwiel stilgehouden

De uitbraak van schurft in woonzorgcentrum het Waterwiel in Wielwijk, onderdeel van De Wielborgh, is al enkele weken bekend, maar stil gehouden. Dat heeft de Verenigde Senioren Partij (VSP) bekend gemaakt. De VSP maakt zich grote zorgen over de schurft en heeft daarover contact opgenomen met de Raad van toezicht en wethouder Karin Lambrechts.
arjan Verwoerd | 21 mei 2015 22:53 | Aangepast op 21 mei 2015 22:53
Volgens de VSP was de directie van het Waterwiel niet verplicht om de uitbraak van schurft openbaar te maken. “Uit het gesprek dat wij hebben gehad met het management van De Wielborgh, is gebleken dat het management heeft gehandeld volgens vastgestelde procedures, De uitbraak is niet naar buiten gebracht, zoals dit ook niet gebeurt bij de uitbraak van griep.”

De VSP heeft geconstateerd dat medewerkers direct zijn gaan werken met handschoenen en schorten voor. “Dit is belangrijk omdat schurft vooral wordt overgedragen bij intensief huidcontact als mensen opgetild worden als zij in bed worden gelegd en bij douche- en was handelingen.”

De VSP blijft desondanks de situatie in het Waterwiel kritisch volgen. “We hebben te maken met kwetsbare ouderen en medewerkers die zich met hart en ziel inzetten voor deze mensen. Van hen wordt steeds meer gevraagd door bezuinigingen in de zorg”, aldus de VSP.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...