gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitbraak VRE-bacterie in Albert Schweitzerziekenhuis

Een deel van de patiënten op de longafdeling is in quarantaine geplaatst. Ze zijn besmet met de bacterie vancomycine-resistente enterokok (VRE).

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Die is op zich niet gevaarlijk voor gezonde mensen, maar kan wel verzwakte patiënten wel ziek maken. Probleem is bovendien dat de bacterie niet reageert op antibiotica.

De patiënten om wie het gaat, krijgen momenteel geen speciale behandeling. Wel moeten ze verhuizen, want de hele afdeling wordt ontsmet. Mensen die de afdeling hebben bezocht, krijgen een test thuisgestuurd waarmee kan worden aangetoond of ze de bacterie bij zich dragen.

Het ziekenhuis kreeg al eerder te maken met een uitbraak van de VRE. In 2015 werden 1400 patiënten getest en bleken 54 van hen de bacterie bij zich te dragen.

Lees ook

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.

zwembadcombifoto.jpg

Afschuw na explosie in entreehal zwembad: ‘Had anders kunnen aflopen’

Zwembad de Fakkel in Ridderkerk neemt na de explosie in de entreehal van afgelopen vrijdag geen extra maatregelen. Dat laat manager Ad Fransen weten. Hij is opgelucht dat niemand gewond raakte. “Een klein aantal mensen heeft het zien gebeuren, gelukkig op veilige afstand. Dit had natuurlijk anders kunnen aflopen.”

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”