gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitbraak VRE-bacterie in Albert Schweitzerziekenhuis

Een deel van de patiënten op de longafdeling is in quarantaine geplaatst. Ze zijn besmet met de bacterie vancomycine-resistente enterokok (VRE).

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Die is op zich niet gevaarlijk voor gezonde mensen, maar kan wel verzwakte patiënten wel ziek maken. Probleem is bovendien dat de bacterie niet reageert op antibiotica.

De patiënten om wie het gaat, krijgen momenteel geen speciale behandeling. Wel moeten ze verhuizen, want de hele afdeling wordt ontsmet. Mensen die de afdeling hebben bezocht, krijgen een test thuisgestuurd waarmee kan worden aangetoond of ze de bacterie bij zich dragen.

Het ziekenhuis kreeg al eerder te maken met een uitbraak van de VRE. In 2015 werden 1400 patiënten getest en bleken 54 van hen de bacterie bij zich te dragen.

Lees ook

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.