gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitbreiding palliatieve zorg in ASz

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat na de zomer de palliatieve zorg aan haar patiënten uitbreiden door het instellen van een nieuw ‘Consultatief Palliatief Team’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Palliatieve zorg is voornamelijk bedoeld om pijn en andere ongemakken zoals misselijkheid e.d. van ongeneeslijk zieken te verlichten. Daardoor kan de kwaliteit van leven sterk verbeterd worden. 
De Palliatieve Unit met acht bedden op de afdeling Oncologie bestaat nu tien jaar en er is aanzienlijke expertise opgebouwd. Die deskundigheid komt nu ook ter beschikking van andere afdelingen waar dit nodig is. Het team zal op afroep de mogelijkheden voor een patiënt bekijken en advies op maat geven aan de afdeling. Het team bestaat uit verschillende disciplines, zoals pijnspecialisten, oncologen en gespecialiseerde verpleegkundigen, maar o.a. ook psychologen. Het is de bedoeling dat deze adviezen dan ook doorwerken in de huisartsenzorg, thuis- en vepleeghuiszorg. Daarmee zou ook bijv. heropname in het ziekenhuis mogelijk kunnen worden voorkomen.

Lees ook

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.