gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitbreiding palliatieve zorg in ASz

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat na de zomer de palliatieve zorg aan haar patiënten uitbreiden door het instellen van een nieuw ‘Consultatief Palliatief Team’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Palliatieve zorg is voornamelijk bedoeld om pijn en andere ongemakken zoals misselijkheid e.d. van ongeneeslijk zieken te verlichten. Daardoor kan de kwaliteit van leven sterk verbeterd worden. 
De Palliatieve Unit met acht bedden op de afdeling Oncologie bestaat nu tien jaar en er is aanzienlijke expertise opgebouwd. Die deskundigheid komt nu ook ter beschikking van andere afdelingen waar dit nodig is. Het team zal op afroep de mogelijkheden voor een patiënt bekijken en advies op maat geven aan de afdeling. Het team bestaat uit verschillende disciplines, zoals pijnspecialisten, oncologen en gespecialiseerde verpleegkundigen, maar o.a. ook psychologen. Het is de bedoeling dat deze adviezen dan ook doorwerken in de huisartsenzorg, thuis- en vepleeghuiszorg. Daarmee zou ook bijv. heropname in het ziekenhuis mogelijk kunnen worden voorkomen.

Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.