gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitbreiding palliatieve zorg in ASz

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat na de zomer de palliatieve zorg aan haar patiënten uitbreiden door het instellen van een nieuw ‘Consultatief Palliatief Team’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Palliatieve zorg is voornamelijk bedoeld om pijn en andere ongemakken zoals misselijkheid e.d. van ongeneeslijk zieken te verlichten. Daardoor kan de kwaliteit van leven sterk verbeterd worden. 
De Palliatieve Unit met acht bedden op de afdeling Oncologie bestaat nu tien jaar en er is aanzienlijke expertise opgebouwd. Die deskundigheid komt nu ook ter beschikking van andere afdelingen waar dit nodig is. Het team zal op afroep de mogelijkheden voor een patiënt bekijken en advies op maat geven aan de afdeling. Het team bestaat uit verschillende disciplines, zoals pijnspecialisten, oncologen en gespecialiseerde verpleegkundigen, maar o.a. ook psychologen. Het is de bedoeling dat deze adviezen dan ook doorwerken in de huisartsenzorg, thuis- en vepleeghuiszorg. Daarmee zou ook bijv. heropname in het ziekenhuis mogelijk kunnen worden voorkomen.

Lees ook

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.