gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Uitbreiding palliatieve zorg in ASz

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat na de zomer de palliatieve zorg aan haar patiënten uitbreiden door het instellen van een nieuw ‘Consultatief Palliatief Team’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Palliatieve zorg is voornamelijk bedoeld om pijn en andere ongemakken zoals misselijkheid e.d. van ongeneeslijk zieken te verlichten. Daardoor kan de kwaliteit van leven sterk verbeterd worden. 
De Palliatieve Unit met acht bedden op de afdeling Oncologie bestaat nu tien jaar en er is aanzienlijke expertise opgebouwd. Die deskundigheid komt nu ook ter beschikking van andere afdelingen waar dit nodig is. Het team zal op afroep de mogelijkheden voor een patiënt bekijken en advies op maat geven aan de afdeling. Het team bestaat uit verschillende disciplines, zoals pijnspecialisten, oncologen en gespecialiseerde verpleegkundigen, maar o.a. ook psychologen. Het is de bedoeling dat deze adviezen dan ook doorwerken in de huisartsenzorg, thuis- en vepleeghuiszorg. Daarmee zou ook bijv. heropname in het ziekenhuis mogelijk kunnen worden voorkomen.

Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.