In augustus 2015 startte De Hoop met de lessen. Dit is zo'n succes dat De Hoop wil uitbreiden met een groep speciaal voor jongeren die naast psychiatrische problemen ook verslaafd zijn. Daarnaast willen ze ook in het Midden en Noorden van het land onderwijs voor deze jongeren mogelijk maken.
Eigen niveau
Elke dag krijgen de jonge cliënten een behandeling en gaan ze naar school. De deeltijdcliënten gaan 's morgens naar de behandeling en krijgen 's middags les. De opgenomen cliënten volgen dit programma andersom.
Op hun eigen niveau krijgen ze in groepen van maximaal negen (dagbehandeling) of veertien (opgenomen cliënten) les. Klassikaal krijgen ze alleen gym en creatieve vakken, daarnaast maken zij - onder begeleiding van docenten - een eigen planning voor hun taken van hun 'normale' school.