Dordrecht, Netherlands

Deze Dordtenaren juichen voor Feyenoord in Albanië: ‘Hebben in januari al geboekt’

Nico Dekker (links) in Tirana privé
Niet alleen Rotterdam, maar ook Dordrecht leeft toe naar de finale van de Conference League waarin Feyenoord het opneemt tegen AS Roma. Meerdere Dordtenaren zijn erbij in de Albanese hoofdstad Tirana, waar de finale plaatsvindt. “We hebben in januari al geboekt”, vertelt Nico Dekker vol vertrouwen.
Corrado Francke | 25 mei 2022 12:00 | Aangepast op 25 mei 2022 12:00
Toen hij de tickets naar Albanië boekte, was een finaleplek nog allerminst zeker. De Rotterdammers stonden toen ‘slechts’ in de achtste finale. “We hadden er gewoon veel vertrouwen in.

Al sinds zondag is hij erbij in Tirana, want hij combineert de trip naar de finale met een korte vakantie. In de stad is het genieten geblazen, want ook Tirana is klaar voor de finale. “Overal waar je loopt, zie je banners hangen van de finale. En ze hebben drie fanzones ingericht.”

Nachtje doorhalen
Woensdagochtend doet Nico nog even rustig aan, maar na de lunch gaat hij richting de voor Feyenoordfans ingerichte fanzone. En als zijn cluppie de beker pakt, belooft het een lange nacht te worden. “We vliegen donderdagochtend terug, dus dan halen we een nachtje door. Ik ben wel bang voor ongeregeldheden, maar hopelijk blijft het allemaal rustig.”

Dat nachtje doorhalen neemt hij dan maar voor lief, want de Feyenoord-supporter uit Sterrenburg voorspelt een overwinning voor zijn favoriete club. “Alleen normaal ben ik een beetje terughoudend, dus mijn voorspelling is een beetje gevaarlijk.”
Op de wedstrijddag proberen veel supporters nog aan een kaartje te kopen voor honderden euro’s. “Wij zitten hier in een mooie villa. Met drie personen hebben we 128 euro betaald voor vier nachten. En tickets hebben we ook”, lacht Nico.

500 euro voor een kaartje
Een Dordtenaar die nog geen kaartje had toen hij in Albanië landde, is Remco Kwint. Met drie vrienden kocht hij dinsdagnacht een kaartje naast een café bij het vliegveld. De prijs? 500 euro (!) per stuk. “Ik heb zijn naam wel even gecheckt en vertrouw het wel. Maar ik ben pas opgelucht als ik vanavond in het stadion zit.”

Van de sfeer in Tirana heeft hij nog weinig meegekregen. “We kwamen hier om half een aan. Maar na het ontbijt gaan we de stad in en gaat het spektakel beginnen”, vertelt hij enthousiast.

Slapeloze nachten
Met zijn vriendengroep heeft hij al meer dan een tien jaar een seizoenskaart bij Feyenoord en dus beleefde hij een paar slapeloze nachten richting de finale. “Het was zo spannend, ook of het ging lukken met de tickets”

Zijn voorspelling? “Ik hoop op een 1-0, want ‘we’ zijn wel in het toernooi gegroeid.”

Ook Anton van Kaam is erbij in Albanië. Hij reisde op zijn motor vanuit Dordrecht naar Tirana, maar een kaartje voor de wedstrijd heeft hij nog niet. Zijn verhaal is te lezen op de website van mediapartner Rijnmond.
Nico en zijn vrienden in Albanië privé
Anton van Kaam naast zijn motor privé

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Geen Gaston, wel oplichters: bejaarde man is neploterijmedewerkers te slim af

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...