Dordrecht, Netherlands

Dordtse stadsjongeren vaker in diep dal dan in de regio

Dordtse stadsjongeren van dertien tot en met vijftien jaar staan er niet goed voor. Ze gaan meer gebukt onder gevoelens van ongeluk dat hun leeftijdgenootjes in de regio.
Ingrid de Groot | 26 november 2022 13:00 | Aangepast op 26 november 2022 10:35
Stress
Volgens de GGD ervaren ze vaker stress, worstelen ze vaker met gevoelens van eenzaamheid, en slapeloosheid. En ze zien vaker dan jongeren buiten de stad het leven niet meer zitten.
,,De belangrijkste conclusie uit de Jeugdmonitor van het afgelopen jaar is dat jongeren uit Dordrecht minder gelukkig zijn, dan in de rest van de regio,'' zegt
Pauline Croll van de GGD.

Suicidale gedachtes
,,Toegenomen stress, speelt een rol. Ze slapen wat slechter, blijkt uit de vragenlijst. En er zijn ook, wat zorgelijk is, vaker suicidale gedachtes dan bij jongeren in de regio.''
De GGD weet nog niet wat de oorzaak is, en of het iets te maken heeft met de situatie tijdens de coronacrisis.
De organisatie vindt wel dat het probleem moet worden aangepakt. Scholen zouden volgens de GGD moeten praten met jongeren die down zijn. De gemeente zou moeten nadenken hoe ze de groep jongeren uit het dal kan trekken.
Het rapport is naar de gemeente gestuurd.

Steekproef
Uit een niet representatieve steekproef door RTV Dordrecht op het Leerpark onder willekeurige jongeren van achttien en negentien jaar bleek deze week dat volgens hen gezelligheid, onvoorwaardelijke steun vanuit thuis, vrijheid en sociale contacten de belangrijkste factoren zijn om zich gelukkig te voelen.
,,Mijn vrienden, mijn familie, die supporten mij echt. Ik heb een heel leuke klas, die is gezellig. We zijn heel close,,'' zegt een student.
Volgens hem kunnen gevoelens van eenzaamheid en ongeluk bijvoorbeeld toeslaan als je buitengesloten wordt in je klas en geen leuke tijd hebt op school. ,,En ook als je minder support hebt van anderen. En minder gezelligheid hebt.''

Lees ook

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...