Maar toen begon de ellende pas. De grond bleek vervuild en moest gesaneerd. De kosten daarvan bedroegen bijna 750.000 euro. En daarnaast waren er problemen met de levering van bouwmaterialen waardoor het badje ook een groot deel van deze zomer gesloten moest blijven.
Maar het einde van de renovatie lijkt dan nu toch in zicht. Er moet nog één laag coating aangebracht worden en dan is de Paddenstoel zwemklaar. De gemeente moet nog officieel groen licht krijgen van de aannemer maar verwacht dat het badje deze week gevuld wordt.
Wat is er nieuw?
Doordat het bad een waterzuivering-installatie heeft gekregen, hoeft het niet meer elke dag opnieuw handmatig gevuld en leeggepompt te worden. Dit gebeurt voortaan semi-automatisch: het water gaat van het bad naar een bufferbad in het pompgebouw. Daar wordt het water gezuiverd en de volgende dag schoon het badje ingepompt. De gemeente heeft gekozen voor semi-automatisch, zodat de medewerker het badje kan nakijken op zaken als glasscherven of uitwerpselen. In het filtergebouw komen twee toiletten die geopend zijn tijdens de openingstijden van de spartelbadje.