gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Faunaproject Weeskinderendijk van start: sloop komt steeds dichterbij

0de1e3492a492e586427f48c30596e42

Voor vleermuizen en mussen wordt de Weeskinderendijk in Dordrecht onbewoonbaar gemaakt. Organisatie Fauna Protect is deze week aan de slag gegaan met de werkzaamheden. De beschermde diersoorten maken het tot nu toe onmogelijk voor de gemeente Dordrecht om de wijk te slopen.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Het team van Fauna Protect ging donderdagochtend 10 oktober van start met werkzaamheden in de wijk. In de buurt leven vleermuizen en mussen, die zich nestelen in spouwmuren of dakpannen van woningen. In Nederland zijn vleermuizen en mussen beschermde diersoorten, daarom worden de dieren op diervriendelijke wijze verwijderd. De dieren moeten weg omdat de volledige wijk en omgeving binnenkort gesloopt word om plaats te maken voor het nieuwe Maasterras.

De woningen op de Weeskinderendijk hebben nu allemaal kapjes aan de spouwmuren, deze kapjes zorgen ervoor dat de dieren alleen hun nesten kunnen verlaten, maar vervolgens er niet meer in kunnen door de gladde structuur van de kapjes.

De werkzaamheden duren in totaal drie dagen, maar of de dieren écht vertrokken zijn weten de onderzoekers pas over een week. "Eigenlijk is het altijd succesvol, maar als wij een gaatje in de spouwmuur vergeten, vergeet de vleermuis dat niet", legt een medewerker van Fauna Protect. Door de organisatie wordt de wijk later opnieuw gecontroleerd en wanneer alle beschermde diersoorten definitief vertrokken zijn zal de sloop van de wijk pas echt kunnen beginnen.

Eerder dit jaar deed Fauna Protect ook een poging om de vleermuizen en mussen weg te halen, alleen dit kon destijds vanwege weersomstandigheden niet afgemaakt worden.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.