gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Faunaproject Weeskinderendijk van start: sloop komt steeds dichterbij

0de1e3492a492e586427f48c30596e42

Voor vleermuizen en mussen wordt de Weeskinderendijk in Dordrecht onbewoonbaar gemaakt. Organisatie Fauna Protect is deze week aan de slag gegaan met de werkzaamheden. De beschermde diersoorten maken het tot nu toe onmogelijk voor de gemeente Dordrecht om de wijk te slopen.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Het team van Fauna Protect ging donderdagochtend 10 oktober van start met werkzaamheden in de wijk. In de buurt leven vleermuizen en mussen, die zich nestelen in spouwmuren of dakpannen van woningen. In Nederland zijn vleermuizen en mussen beschermde diersoorten, daarom worden de dieren op diervriendelijke wijze verwijderd. De dieren moeten weg omdat de volledige wijk en omgeving binnenkort gesloopt word om plaats te maken voor het nieuwe Maasterras.

De woningen op de Weeskinderendijk hebben nu allemaal kapjes aan de spouwmuren, deze kapjes zorgen ervoor dat de dieren alleen hun nesten kunnen verlaten, maar vervolgens er niet meer in kunnen door de gladde structuur van de kapjes.

De werkzaamheden duren in totaal drie dagen, maar of de dieren écht vertrokken zijn weten de onderzoekers pas over een week. "Eigenlijk is het altijd succesvol, maar als wij een gaatje in de spouwmuur vergeten, vergeet de vleermuis dat niet", legt een medewerker van Fauna Protect. Door de organisatie wordt de wijk later opnieuw gecontroleerd en wanneer alle beschermde diersoorten definitief vertrokken zijn zal de sloop van de wijk pas echt kunnen beginnen.

Eerder dit jaar deed Fauna Protect ook een poging om de vleermuizen en mussen weg te halen, alleen dit kon destijds vanwege weersomstandigheden niet afgemaakt worden.

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.