Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht boekt overtuigende zege in Utrecht en is verlost van de laatste plek

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een overtuigende zege geboekt op Jong Utrecht: 0-4. Dankzij de derde overwinning op rij is de ploeg van trainer Michele Santoni verlost van de laatste plaats in de Keuken Kampioen Divisie.
Corrado Francke | 24 januari 2022 10:35 | Aangepast op 24 januari 2022 10:35
Begin 2018 kreeg FC Dordrecht het voor het laatst voor elkaar om drie duels in successie te winnen. Een nieuwe winstreeks van drie kreeg bijna vier jaar later al vroeg in het duel gestalte. Uit een corner van Pascu knikte aanvoerder Toine van Huizen de bezoekers op voorsprong: 0-1. Doelman Kevin Gadellaa kon de bal niet meer voor de lijn wegslaan.

Luxepositie
Dordrecht gaf weinig weg en kwam al na een kwartier in een ongekende luxepositie. Stijn Meijer kon een steekpass met wat fortuin meenemen en rondde koel af: 0-2. Het betekende de achtste seizoenstreffer voor de spits.

Christian Conteh verzaakte de derde te maken, maar zijn Duitse landgenoot Ersin Zehir deed dat alsnog toen een corner onvoldoende werd verwerkt. Overtuigend poeierde hij Dordrecht op 0-3, een stand die trainer Michele Santoni en het elftal dit seizoen nog niet eerder op het scorebord hebben gezien.

Jong Utrecht wordt beter
De Dordtse aanvalsmachine, voor rust op volle toeren richting Gadellaa, ging na rust iets liggen en maakte plaats voor wat meer rust en controle. De Domstedelingen namen het initiatief, al konden Rayan El Azrak en invaller Mohamed Akharaz het betere spel nog niet omzetten in een doelpunt.

Toine van Huizen kwam er wat met wat luide krachttermen, die mogelijk zelfs in Dordt te horen waren, aan te pas om de boel wat op scherp te zetten. De defensie gaf te veel kansen weg, al konden de Utrechtse beloften niet van de mindere Dordtse fase profiteren.

Weer de nul
Doelman Liam Bossin kon ook weer juichen. Net als afgelopen maandag (2-0 overwinning op Jong AZ) hield hij de nul. Christian Conteh zorgde voor het slotakkoord op aangeven van Anouar El Azzouzi (0-4) en door de derde overwinning op rij steeg FC Dordrecht naar de negentiende plek in de Keuken Kampioen Divisie.

Lees ook

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...