gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht onderuit in vriendschappelijk duel met Feyenoord

eac6ab1c5cf90168a10c1a72dc7ceb6e.jpg

FC Dordrecht heeft zaterdag het tweede oefenduel van deze voorbereiding verloren van samenwerkingspartner Feyenoord. Aan de Krommedijk werd het, ondanks een prima eerste halfuur van de thuisclub, 0-4 voor de Rotterdammers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afgelopen tijd regende het versterkingen en dat was ook op het wedstrijdformulier te zien. De deze week gepresenteerde nieuwelingen Joep van der Sluijs, Lorenzo Codutti, Reda Akmum en huurling Devin Haen begonnen bij Dordt op de reservebank. Zij maakten minuten in de tweede helft.

Bij Feyenoord vielen de namen van Antef Tsoungui, Ilias Sebaoui en Shiloh 't Zand op. Het trio werd vorig seizoen door Feyenoord gehuurd aan FC Dordrecht, maar kwamen deze wedstrijd in het shirt van de Rotterdammers in actie. Korede Osundina, de andere huurling van vorig jaar, is ook dit seizoen aan de Krommedijk te zien.

Drukke dag voor Biai
Het uitstekend gevulde M-Scores Stadion, met veel Feyenoorshirtjes tussen het Dordtse groen-wit, zag dat het vooral voor thuisdoelman Celton Biai een drukke werkdag werd. De Portugese goalie oogde soms wat onzeker aan de bal, al had hij ook een paar prima reddingen in huis. Zo voorkwam hij op knappe wijze dat een corner van Igor Paixao bijna direct in het doel vloog.

Bij FC Dordrecht was Osundina de gevaarlijkste man. De Amerikaan wilde zich graag bewijzen tegen zijn werkgever en bezorgde tegenstander Jan Plug een lastige eerste helft. De grootste Dordtse kans kwam via spits Dean Zandbergen, maar zijn poging spatte uiteen op een Feyenoord-been.

Feyenoord loopt weg
Waar de thuisclub lange tijd prima meekon, ging Feyenoord toch met een ruime voorsprong de rust in. Aanvoerder Calvin Stengs zorgde met een bekeken schot in de verre hoek voor de eerste treffer, Ayase Ueda verdubbelde de voorsprong en Bart Nieuwkoop kopte de 0-3 ruststand op het scorebord.

In de tweede helft stonden er twee compleet nieuwe elftallen op het veld. Bij de eredivisionist met name jeugd, bij de thuisploeg vooral nieuwelingen. Spectaculairder werd het er niet van, want het aantal hoogtepunten na rust was op een paar vingers te tellen.

Geen eretreffer
De slotfase was daarentegen iets levendiger. De Braziliaanse nieuwkomer Igor Daniel da Silva kreeg de grootste kans op een eretreffer, maar de aanvallende middenvelder kreeg de bal niet langs de jonge Feyenoord-doelman Mikki van Sas.

Zodoende zat het spektakel vooral in de eerste helft, waarin FC Dordrecht een halfuur prima weerstand bood maar het toch drie treffers moest slikken. Feyenoord scoorde in de slotminuten nog wel een keer via ex-Schapenkop Sebaoui waardoor het oefenduel tussen beide samenwerkingspartners in 0-4 eindigde.

Opstelling FC Dordrecht voor rust: Biai; Seydoux, Smolarczyk, Van der Avert, Hilton; Receveur, Shein, Scholte; Osundina, Zandbergen, Pynadath

Opstelling FC Dordrecht na rust: Biai; Codutti (Van Gogh/70), Valk, Akmum, Olde Keizer; Tabiri, Van Vianen, Da Silva; Simoes (Van der Sluijs/70), Haen (De Bie/70), Amuzu

Lees meer over:

Lees ook

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.