gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht onderuit in vriendschappelijk duel met Feyenoord

eac6ab1c5cf90168a10c1a72dc7ceb6e

FC Dordrecht heeft zaterdag het tweede oefenduel van deze voorbereiding verloren van samenwerkingspartner Feyenoord. Aan de Krommedijk werd het, ondanks een prima eerste halfuur van de thuisclub, 0-4 voor de Rotterdammers.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De afgelopen tijd regende het versterkingen en dat was ook op het wedstrijdformulier te zien. De deze week gepresenteerde nieuwelingen Joep van der Sluijs, Lorenzo Codutti, Reda Akmum en huurling Devin Haen begonnen bij Dordt op de reservebank. Zij maakten minuten in de tweede helft.

Bij Feyenoord vielen de namen van Antef Tsoungui, Ilias Sebaoui en Shiloh 't Zand op. Het trio werd vorig seizoen door Feyenoord gehuurd aan FC Dordrecht, maar kwamen deze wedstrijd in het shirt van de Rotterdammers in actie. Korede Osundina, de andere huurling van vorig jaar, is ook dit seizoen aan de Krommedijk te zien.

Drukke dag voor Biai
Het uitstekend gevulde M-Scores Stadion, met veel Feyenoorshirtjes tussen het Dordtse groen-wit, zag dat het vooral voor thuisdoelman Celton Biai een drukke werkdag werd. De Portugese goalie oogde soms wat onzeker aan de bal, al had hij ook een paar prima reddingen in huis. Zo voorkwam hij op knappe wijze dat een corner van Igor Paixao bijna direct in het doel vloog.

Bij FC Dordrecht was Osundina de gevaarlijkste man. De Amerikaan wilde zich graag bewijzen tegen zijn werkgever en bezorgde tegenstander Jan Plug een lastige eerste helft. De grootste Dordtse kans kwam via spits Dean Zandbergen, maar zijn poging spatte uiteen op een Feyenoord-been.

Feyenoord loopt weg
Waar de thuisclub lange tijd prima meekon, ging Feyenoord toch met een ruime voorsprong de rust in. Aanvoerder Calvin Stengs zorgde met een bekeken schot in de verre hoek voor de eerste treffer, Ayase Ueda verdubbelde de voorsprong en Bart Nieuwkoop kopte de 0-3 ruststand op het scorebord.

In de tweede helft stonden er twee compleet nieuwe elftallen op het veld. Bij de eredivisionist met name jeugd, bij de thuisploeg vooral nieuwelingen. Spectaculairder werd het er niet van, want het aantal hoogtepunten na rust was op een paar vingers te tellen.

Geen eretreffer
De slotfase was daarentegen iets levendiger. De Braziliaanse nieuwkomer Igor Daniel da Silva kreeg de grootste kans op een eretreffer, maar de aanvallende middenvelder kreeg de bal niet langs de jonge Feyenoord-doelman Mikki van Sas.

Zodoende zat het spektakel vooral in de eerste helft, waarin FC Dordrecht een halfuur prima weerstand bood maar het toch drie treffers moest slikken. Feyenoord scoorde in de slotminuten nog wel een keer via ex-Schapenkop Sebaoui waardoor het oefenduel tussen beide samenwerkingspartners in 0-4 eindigde.

Opstelling FC Dordrecht voor rust: Biai; Seydoux, Smolarczyk, Van der Avert, Hilton; Receveur, Shein, Scholte; Osundina, Zandbergen, Pynadath

Opstelling FC Dordrecht na rust: Biai; Codutti (Van Gogh/70), Valk, Akmum, Olde Keizer; Tabiri, Van Vianen, Da Silva; Simoes (Van der Sluijs/70), Haen (De Bie/70), Amuzu

Lees meer over:

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.