Eind mei startte Sylvia een intensief traject in Antwerpen: rTMS (repetetive Transcraniële Magnetische Stimulatie). Met deze therapie wordt het brein met elektromagnetische schokjes gestimuleerd om nieuwe verbindingen aan te maken. Dit, om de depressieve gedachten en gevoelens van de Dordtse tegen te gaan.
Na jaren van zelfverminking, opnames en meer dan honderd zelfmoordpogingen, kreeg Sylvia dit jaar de kans om de rTMS therapie in Antwerpen te starten. In Nederland wordt ze niet meer behandeld en dus ging de Dordtse de Belgische grens over om daar nog één keer de strijd aan te gaan. Haar laatste hoop.
Gedurende vier weken kreeg ze zo’n zestig behandelingen van elk 20 minuten. Tijdens het traject verbleef ze doordeweeks in haar eentje in Antwerpen. “Het was een intensief en vermoeiend traject. Vooral omdat ik voor en na de behandelingen in mijn eentje op mijn hotel kamer zat”, aldus Sylvia. “Het was dus heel fijn dat ik in de weekenden naar huis kon.”
Veranderingen
“In het begin merkte ik weinig verandering. Nu, een tijdje later, heb ik het idee dat ik meer zin heb om dingen te ondernemen”. Zo speelt ze sinds kort met het idee om een opleiding te starten. “Ik zou graag advocaat willen worden”, vertelt ze. “Maar ik ben nu nog niet klaar om die opleiding te starten”.
Suïcidale dwanggedachten
Naast haar depressieve gevoelens, heeft Sylvia namelijk last van suïcidale dwanggedachten. Wanneer ze deze gedachten heeft, loopt ze af en toe langs het spoor. Dit, terwijl ze dat zelf eigenlijk helemaal niet wil. “Dat is helaas nog steeds zo”, vertelt Sylvia met een ernstige blik. “Ik wil helemaal niet op die manier dood, maar op zo’n moment ben ik mezelf niet meer. Ik ben dan zo gedissocieerd, dat ik niet meer goed kan nadenken.”
Euthanasie
Omdat ‘de dood’ haar bezig houdt, voert ze gesprekken met het Expertise centrum Euthanasie. “Dat lijkt mij de fijnste manier om dood te gaan.” Al staan die gesprekken op dit moment op een lager pitje.
“Ik ben op dit moment ook in gesprek met de kliniek in Antwerpen, waar ik eerder dit jaar de rTMS therapie heb gekregen. Er bestaat een kans dat ik in het nieuwe jaar behandeld ga worden voor die dwanggedachten”, aldus de Dordtse. “De behandelaar gaat in januari kijken of dat ook daadwerkelijk mogelijk is.”
Door met haar strijd
Ze sluit 2025 in ieder geval hoopvoller af dan dat ze het jaar begon: “Ik ga na de kerst naar Oostenrijk. Ik hoop dat er sneeuw ligt. Daar kijk ik heel erg naar uit. Verder blijf ik gewoon doorgaan… en door strijden”.
De derde aflevering van ‘Het Jaar Van’ is maandagavond 29 december vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald. Of bekijk ‘m via ons YouTube-kanaal: