Dordrecht, Netherlands

Honing- en Bijenmarkt weer terug op het Beverwijcksplein

Het heeft twee jaar mogen duren, maar afgelopen zaterdag was het zover: een bruisende bijenmarkt in Dordrecht. Deze editie stonden de kraampjes niet op de Reeweg Zuid, maar op het Beverwijcksplein.
Emmely Kokshoorn | 19 april 2022 10:54 | Aangepast op 19 april 2022 10:54
"We gaan terug naar waar het begon en als ik om mij heen kijk, word ik daar heel blij van", aldus Taco Warmels van de Nederlandse Bijenhoudersvereniging. De eerste editie van de Honing- en Bijenmarkt, in 1939, vond namelijk op precies dezelfde plek plaats.

De markt werd op de zonnige zaterdag goed bezocht: "Het is boven verwachting druk", vertelt Warmels. "Als ik foto’s van de eerste edities mag geloven, is het vandaag net zo druk als toen."

Volgens Warmels wil de vereniging door het het organiseren van deze markt mensen het natuurlijke leven tonen. Daarnaast wordt er enthousiast informatie over bijen gedeeld en hoopt de vereniging imkers te trekken. "Je kan hier alles ophalen: benodigdheden voor het houden van bijen en informatie over het vak."

Bekijk hieronder onze reportage van de Honing- en Bijenmarkt.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...