Dordrecht, Netherlands

Kolff : Laat verplichting opvang niet aan burgemeesters over

Het kabinet moet voorzitters van de regio niet gaan opleggen opvangplekken voor asielzoekers bij collega-burgemeesters in hun regio af te dwingen. Gebeurt dit wel, dan wordt de boel op scherp gezet. Dat zegt burgemeester Kolff, ook voorzitter van de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.
Marjolein Vos | 21 juni 2022 16:55 | Aangepast op 21 juni 2022 16:55
Maandagavond liep het overleg tussen staatssecretaris Van der Burg en de voorzitters van de 25 veiligheidsregio’s vast. Het kabinet wil dat gemeenten ruimte beschikbaar stellen voor assielzoekers maar de gemeenten willen van het kabinet eerst duidelijkheid geeft over toekomst en financiering. Bovendien kampen ook gemeenten met een personeelstekort waardoor begeleiding van asielzoekers in de knel komt.
Afschuiven van het probleem naar gemeenten te makkelijk

Sinds 2015 is het probleem gezamenlijk onderkent maar tot nu toe heeft het kabinet geen stappen genomen, zegt Kolff. “Dus dan wordt het wel erg makkelijk de problemen naar de burgmeesters af te schuiven.” Over het plan van het kabinet om de regio's te sommeren, is Kolff duidelijk: “Dat gaat gewoon niet gebeuren. Daarmee zet je boel op scherp. Wat uiteindelijk moet, dat moet. Mensen buiten laten slapen of in overvolle opvangcentra is mensonterend. Maar het moet nu wel goed geregeld worden.”
Nieuw overleg

Veel gemeenten, waaronder ook Dordrecht, voelden zich overvallen door het kabinet.
Burgemeesters willen eerst met hun achterban overleggen voordat er besluiten worden genomen. Staatssecretaris Van de Burg gaat terug naar het kabinet om de eisen van de gemeenten voor te leggen. Mogelijk later deze week komen de 25 burgemeesters en de staatssecretaris opnieuw bij elkaar om te praten over oplossingen. Ondertussen laat Vluchtelingenwerk Nederland weten dat de situatie onhoudbaar is.

Benieuwd wat Wouter Kolff nog meer te zeggen heeft over de vluchtelingencrisis? Bekijk hier het gehele interview dat wij met hem hadden.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...