Dordrecht, Netherlands

Ongeslagen thuisreeks FC Dordt weg door verliespartij tegen Jong PSV

De Schapekoppen nemen het tijdens de derde ronde van de Keuken Kampioen Divisie op tegen de nummer 2, Jong PSV. FC Dordrecht kan hier voor de derde keer op rij winnen. Echter is Jong PSV te sterk en verliest FC Dordrecht naast de wedstrijd ook de indrukwekkend lange ongeslagen reeks in eigen huis.
Tristan Kans | 23 augustus 2025 19:51 | Aangepast op 23 augustus 2025 19:51
De openingsfase was direct levendig. Beide ploegen lieten zien voor de overwinning te willen gaan. FC Dordrecht kreeg al snel een corner, maar die draaide verkeerd uit. Na het wegkoppen schakelde Tay Abed razendsnel om en legde de bal vanaf rechts voor richting de tweede paal. Hoewel de Dordtse defensie dat moment goed leek te verdedigen, belandde de bal voor de voeten van Noah Fernandez. De aanvallende middenvelder kon zo vrij doorstomen en schoof de bal langs Celton Biai binnen: 0-1 na vier minuten.

Bijna antwoord via Venema
De thuisploeg liet zich niet van de wijs brengen. Yannick Eduardo verlengde een lange bal richting Stephano Carrillo, die met een hoge voorzet Nick Venema bereikte. De spits kon vrij uithalen bij de tweede paal, maar zijn inzet verdween net naast.

Aan de overzijde bleef Jong PSV dreigend. Abed krulde in de 22ste minuut een vrije trap richting de verre hoek, waar spits Robin van Duiven klaar stond. De kopbal eindigde op de onderkant van de lat, waarna Dordrecht de bal alsnog kon wegwerken.

Dordt zoekt, maar vindt nog geen doel
De rest van de eerste helft speelde zich grotendeels af op de helft van de bezoekers. Het fanatieke thuispubliek ging nadrukkelijk achter de ploeg staan. FC Dordrecht kreeg kansen via Eduardo en Carrillo, maar miste telkens scherpte in de afronding. Jong PSV bleef loeren op de counter, wat voor een open wedstrijd zorgde, maar gescoord werd er voor rust niet meer.

Tweede helft begint dramatisch
Na de pauze kwam Dordt slap uit de kleedkamer. Vijf minuten na rust leidde een snelle aanval van Jong PSV opnieuw tot een treffer. Fernandez gaf deze keer de assist: zijn strakke voorzet vanaf rechts werd door Van Duiven binnen gekopt. De 0-2 voelde als een tik, maar niet als een beslissing.

Eduardo houdt hoop levend
De aansluitingstreffer volgde al snel. Venema dribbelde zich knap vrij en gaf de bal panklaar op Carrillo, die hard uithaalde. Keeper Tijn Smolenaars redde knap, maar in de rebound was Eduardo attent: 1-2. Het publiek veerde op en het geloof keerde terug op het veld.

Dirk Kuijt probeerde het tij te keren en voerde met nog een kwartier te gaan drie wissels door. Yannis M’Bemba, Nicolas Rossi en Joshua Pynadath kwamen binnen de lijnen voor Afaker, Carrillo en Venema. Even later werd ook Martin Vetkal vervangen door Seung-Gyun Bae. De impulsen leidden echter niet tot een slotoffensief met resultaat. Jong PSV bleef georganiseerd verdedigen en loerde op de counter.

De Schapekoppen kregen het niet meer voor elkaar om de Eindhovense muur te slechten. Na een lange reeks overwinningen in eigen huis moest FC Dordrecht weer eens een nederlaag slikken.

Efficiëntie de doorslaggevende factor
Waar FC Dordrecht het grootste deel van de wedstrijd het initiatief had en bij vlagen sterk speelde, bleek Jong PSV effectiever. Met twee scherpe momenten maakten zij het verschil. Een pijnlijke middag aan de Krommedijk, waar de thuisploeg deze keer met lege handen achterbleef.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Van Aken, Valk, Drakpe, Fonville; Vetkal (Bae/82), Van der Sluijs, Carrillo (Rossi/76); Venema (Pynadath/75), Eduardo, Afaker (M’Bemba/75).

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...