Dordrecht, Netherlands

Politie deelt 57 bekeuringen uit tijdens verkeerscontrole

Te hard rijden, achter het stuur met de mobiele telefoon of geen verlichting. De politie heeft hier voor donderdag meerdere bekeuringen uitgedeeld tijdens verkeerscontroles in Crabbehof, Wielwijk, Reeland, het centrum en Stadspolders.
Dennis Koorevaar | 6 januari 2023 09:42 | Aangepast op 6 januari 2023 09:42
De politie wil met de verkeerscontroles de verkeersveiligheid bevorden in de wijken.

De bekeuringen op een rijtje:

- 13 keer proces-verbaal voor snelheid
- 7 keer proces-verbaal voor het niet voeren van verlichting
- 20 keer proces-verbaal voor het rijden zonder helm
- 4 keer proces-verbaal voor het rijden zonder rijbewijs
- 3 keer proces-verbaal voor het vasthouden van een mobiele telefoon
- 10 keer proces-verbaal voor overige overtredingen
- 1 keer een HALT verwijzing voor vuurwerk

Helm verplicht op snorfiets
Sinds 1 januari 2023 moet je op een snorfiets voortaan een helm dragen. Een snorfiets mag maximaal 25 km per uur. Op de bromfiets, die maximaal 45 mag, was een helm al verplicht.

Op de snorfiets hoef je niet per se een bromfietshelm op, het mag ook een wat lichtere speedpedelec-helm zijn. De boete voor helmloos snorren is 100 euro. Het kabinet wil met de maatregel het aantal verkeersdoden en -gewonden onder snorfietsers omlaag krijgen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Buurt direct in actie bij heftige explosie in Papendrecht

Na de heftige explosie en brand aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht, is de buurt gelijk in ac...

Drie autobranden binnen vijf dagen in dezelfde straat

De brandweer is in de afgelopen nachten in totaal drie keer uitgerukt naar de Alblasserdamse Zeevaar...

Zware mishandeling Statenplein leidt tot hersenschudding en gebroken neus

Op het Statenplein in Dordrecht is in de nacht van 13 op 14 juni een 29-jarige Dordtenaar mishandeld...

‘Drugsafval’ en lokbus honderden keren gemeld: ‘Twee geslaagde acties’

Het geloosde ‘drugsafval’ in Hendrik-Ido-Ambacht is niet onopgemerkt gebleven. Dat blijkt uit cijfer...

Agent Guido spijkert mensen bij over cybergevaar: 'Niet alleen senioren vallen ervoor'

Met zijn politiebus is agent Guido in verschillende Dordtse wijken te vinden om op straat jongeren a...

Tegen oplichting en diefstal: politie en experts gaan de straat op

Oplichting, identiteitsfraude en het stelen van persoonsgegevens zijn in een wereld die in rap tempo...