Dordrecht, Netherlands

Streekvervoer rond Dordrecht ligt gedeeltelijk stil

Minder bussen vandaag in en rond Dordrecht vandaag als gevolg van een landelijke staking in het streekvervoer. De chauffeurs staken om een betere CAO af te dwingen, en meer mensvriendelijke dienstroosters. De door de FNV gesteunde staking mondde vandaag uit in een landelijke manifestatie in Den Haag. Ook chauffeurs uit Dordrecht vertrokken gezamenlijk vanaf NS-station Dordrecht Centraal naar Den Haag. De FNV verwacht daar duizenden chauffeurs.
Jordy Hijman | 16 september 2022 14:36 | Aangepast op 16 september 2022 14:36
"Het is een belangrijke dag, want er staat veel op het spel", vertelt Marijn van der Gaag, bestuurder van FNV Streekvervoer. "Het gaat om de toekomst van het ov, maar vooral ook om de positie van de werknemers. Er moeten oplossingen komen."

Met als slogan 'Red het ov' verzamelen naar verwachting enkele duizenden buschauffeurs zich vrijdagmiddag in Den Haag. Ze staken voor een nieuwe en betere cao, met een hoger salaris. Een deel van de chauffeurs en vakbondsleden komen eerst samen bij een busstation in Heinenoord, vanuit waar zij later naar Den Haag vertrekken.
"We willen betere arbeidsvoorwaarden. De loonsverhogingen blijven achter", legt één van hen uit. "We hebben bijvoorbeeld minder plaspauzes. Op Zuidplein moet ik rennen naar de wc en dan ben ik alsnog drie minuten te laat weg." En ook de onregelmatige werktijden spelen haar parten. "Het is vermoeiend. Soms laat, soms vroeg."

De NS en stadsvervoerder RET doen niet mee aan de staking. Daarom wordt op het spoor en door trams en metro's in Rotterdam de gewone dienstregeling gereden. Een deel van de RET-buschauffeurs valt wel onder de CAO-streekvervoer en staakt daarom wel. Ook de vakbond CNV staakt niet, waardoor een deel van het streekvervoer blijft rijden.

Dit artikel is geschreven in samenwerking met onze mediapartner RTV Rijnmond.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...